Rallye Dakar v oblacích. Žižkovský vysílač patřil českým účastníkům slavné soutěže

Na Žižkovském vysílači se sešli téměř všichni čeští účastníci Rallye Dakar.
Hlavním řečníkem byl Xavier Gavory, druhý muž pořádající společnosti A.S.O. Jedním z jeho hostů na pódiu byl pilot kamionu Aleš Loprais.
Nejváženějším účastníkem akce byl zjevně navigátor Josef Kalina. Společně s veteránem Dakaru, který pamatuje triumfy Karla Lopraise, se "blýskli" i zástupci francouzského pořadatele soutěže.
Ti na příští ročník připravili velké překvapení, pojede se pouze v Peru.
Jak Xavier Gavory uvedl pro deník Aktuálně.cz, původně se počítalo ještě s Bolívií, ale tamní představitelé na poslední chvíli účast své země odřekli. Naopak v roce 2020 má o pořádání eminentní zájem také Chile, kde však momentálně probíhají velké politické změny a vláda nedokázala zajistit garanci všeho potřebného pro organizaci rallye.
Foto: Radek Vičík
Podívejte se na fotografie z prezentace příštího ročníku Rallye Dakar, kterou pro jeho české účastníky a vybrané novináře připravili ve vyhlídce Žižkovského vysílače zástupci pořadatelské organizace A.S.O.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Kapitán Realu Madrid Ramos měl pozitivní test na korovavirus

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl pozitivní test na koronavirus. Oznámili to zástupci španělského klubu. Real ve středu čeká odveta Ligy mistrů s Liverpoolem, zkušený obránce ale už dříve ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Pětatřicetiletého španělského reprezentanta nyní čeká povinná izolace. Před návratem k týmu musí odevzdat dva negativní testy.

V týmu Realu jde o druhý případ v posledních dnech. Minulý týden se nákaza prokázala u Ramosova francouzského kolegy z obrany Raphaëla Varaneho.

Další zprávy