Rallye Dakar v oblacích. Žižkovský vysílač patřil českým účastníkům slavné soutěže

Na Žižkovském vysílači se sešli téměř všichni čeští účastníci Rallye Dakar.
Hlavním řečníkem byl Xavier Gavory, druhý muž pořádající společnosti A.S.O. Jedním z jeho hostů na pódiu byl pilot kamionu Aleš Loprais.
Nejváženějším účastníkem akce byl zjevně navigátor Josef Kalina. Společně s veteránem Dakaru, který pamatuje triumfy Karla Lopraise, se "blýskli" i zástupci francouzského pořadatele soutěže.
Ti na příští ročník připravili velké překvapení, pojede se pouze v Peru.
Jak Xavier Gavory uvedl pro deník Aktuálně.cz, původně se počítalo ještě s Bolívií, ale tamní představitelé na poslední chvíli účast své země odřekli. Naopak v roce 2020 má o pořádání eminentní zájem také Chile, kde však momentálně probíhají velké politické změny a vláda nedokázala zajistit garanci všeho potřebného pro organizaci rallye.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
30. 5. 2018 11:31
Podívejte se na fotografie z prezentace příštího ročníku Rallye Dakar, kterou pro jeho české účastníky a vybrané novináře připravili ve vyhlídce Žižkovského vysílače zástupci pořadatelské organizace A.S.O.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy