Rallye Dakar v oblacích. Žižkovský vysílač patřil českým účastníkům slavné soutěže

Na Žižkovském vysílači se sešli téměř všichni čeští účastníci Rallye Dakar.
Hlavním řečníkem byl Xavier Gavory, druhý muž pořádající společnosti A.S.O. Jedním z jeho hostů na pódiu byl pilot kamionu Aleš Loprais.
Nejváženějším účastníkem akce byl zjevně navigátor Josef Kalina. Společně s veteránem Dakaru, který pamatuje triumfy Karla Lopraise, se "blýskli" i zástupci francouzského pořadatele soutěže.
Ti na příští ročník připravili velké překvapení, pojede se pouze v Peru.
Jak Xavier Gavory uvedl pro deník Aktuálně.cz, původně se počítalo ještě s Bolívií, ale tamní představitelé na poslední chvíli účast své země odřekli. Naopak v roce 2020 má o pořádání eminentní zájem také Chile, kde však momentálně probíhají velké politické změny a vláda nedokázala zajistit garanci všeho potřebného pro organizaci rallye.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
30. 5. 2018 11:31
Podívejte se na fotografie z prezentace příštího ročníku Rallye Dakar, kterou pro jeho české účastníky a vybrané novináře připravili ve vyhlídce Žižkovského vysílače zástupci pořadatelské organizace A.S.O.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tykač může převzít elektrárnu Počerady. Úřad neshledal narušení hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače nákup hnědouhelné elektrárny Počerady od společnosti ČEZ. "V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé," uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie. ČEZ na konci minulého roku nevyužil opci, aby majitelem elektrárny zůstal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy