Rallye Dakar v oblacích. Žižkovský vysílač patřil českým účastníkům slavné soutěže

Na Žižkovském vysílači se sešli téměř všichni čeští účastníci Rallye Dakar.
Hlavním řečníkem byl Xavier Gavory, druhý muž pořádající společnosti A.S.O. Jedním z jeho hostů na pódiu byl pilot kamionu Aleš Loprais.
Nejváženějším účastníkem akce byl zjevně navigátor Josef Kalina. Společně s veteránem Dakaru, který pamatuje triumfy Karla Lopraise, se "blýskli" i zástupci francouzského pořadatele soutěže.
Ti na příští ročník připravili velké překvapení, pojede se pouze v Peru.
Jak Xavier Gavory uvedl pro deník Aktuálně.cz, původně se počítalo ještě s Bolívií, ale tamní představitelé na poslední chvíli účast své země odřekli. Naopak v roce 2020 má o pořádání eminentní zájem také Chile, kde však momentálně probíhají velké politické změny a vláda nedokázala zajistit garanci všeho potřebného pro organizaci rallye.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
30. 5. 2018 11:31
Podívejte se na fotografie z prezentace příštího ročníku Rallye Dakar, kterou pro jeho české účastníky a vybrané novináře připravili ve vyhlídce Žižkovského vysílače zástupci pořadatelské organizace A.S.O.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy