"Holky z kanclu" se chystají v bugině zdolat výzvu jménem Rallye Dakar

"Holky z kanclu" se chystají v bugině zdolat výzvu jménem Rallye Dakar
Seznamte se: toto jsou Lenka Hlavatá a Gabriela Budínová, členky budoucí posádky pro Rallye Dakar. Jejich projekt se jmenuje "Podpatky na plynu" a má na start soutěže přivést první českou čistě ženskou posádku.
Název projektu - ani jeho druhá varianta "Holky z kanclu" - není zvolený náhodně. Zatímco Hlavatá je výkonnou ředitelkou české poradenské skupiny HPCG a zakladatelkou ocenění Český Goodwill, Budínová se živí jako překladatelka a tlumočnice francouzského a anglického jazyka a také jako koučka a expertka na práci s talentem.
Budínovou budou fanoušci motoristického sportu znát spíš pod jejím dívčím příjmením. Gabriela Novotná totiž Rallye Dakar absolvovala v letech 2018 a 2019 v sedle motorky.
Teď se ale ujala role navigátorky po boku budoucí dakarské novicky.
Foto: Podpatky na plynu
rav rav
17. 4. 2022 13:33
Cílem projektu "Podpatky na plynu" je start první české čistě ženské posádky na Rallye Dakar 2023. Pilotkou bude Lenka Hlavatá a navigátorkou Gabriela Budínová, která pod dívčím jménem Novotná slavnou soutěž jela už dvakrát na motorce.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Kriminalisté vyšetřují pokus o vraždu v Jirkově na Chomutovsku. V noci na středu tam byla pobodána mladá žena. Policisté zadrželi dvacetiletého muže

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

KLDR odpálila východním směrem celkem tři balistické střely

Severní Korea odpálila východním směrem celkem tři balistické střely. S odvoláním na jihokorejskou armádu o tom dnes informovala agentura Reuters. Střely byly vyslány v rozmezí necelé hodiny z letiště Sunan poblíž severokorejské metropole Pchjongjangu, ze které se v poslední době uskutečnilo několik podobných zkušebních odpalů. Náměstek jihokorejského poradce pro národní bezpečnost později podle agentury Reuters řekl, že KLDR podnikla experiment s detonačním zařízením v přípravě na svůj sedmý jaderný test. Do dnešního raketového testu byla podle téhož zdroje zřejmě zapojena nová mezikontinentální balistická střela Hwasong-17.

Pchjongjang rakety odpálil jen několik hodin poté, co z Japonska odletěl americký prezident Joe Biden, který do Asie zavítal poprvé od svého zvolení. Zástupci USA i Jižní Koreje varovali, že KLDR se chystá na další zbrojní testy, možná i během návštěvy amerického prezidenta.

V případě prvního odpalu šlo podle jihokorejského Společného sboru náčelníků štábů (JCS) zřejmě o mezikontinentální balistickou raketu, zatímco druhá raketa patrně v půlce letu selhala. Třetí střela byla podle JCS balistická raketa krátkého doletu.

Spojené státy a Jižní Korea v reakci uspořádaly kombinované cvičení, včetně testů raket země-země, do nichž byl zapojen americký armádní taktický raketový systém (ATACMS) a jihokorejské balistické střely Hjonmu, píše Reuters s odkazem na armády obou zemí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy