Pro Penthouse fotit nechci, říká Roučková. Místo Dakaru stráví Vánoce v garáži

Radek Vičík Radek Vičík
21. 12. 2019 7:30
Olga Roučková přišla kvůli komplikacím se sponzory o start na první Rallye Dakar v Saúdské Arábii. 35letá závodnice ovšem nepropadla sebelítosti a už se vrhla do přípravy na novou sezonu. "Připravuji také čtyřkolku. Ta stála v garáži zakonzervovaná bez dotknutí po předminulém Dakaru, takže si asi umíte představit, kolik je na ní práce," uvedla v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz
Olga Roučková s Cenou Elišky Junkové za rok 2018
Olga Roučková s Cenou Elišky Junkové za rok 2018 | Foto: Jiří Vávra

Je vám hodně líto, že třetí start na Rallye Dakar nevyšel?

To se snad ani nedá popsat.

Budete sledovat dění na lednovém Dakaru?

Rozhodně budeme. S Danielem (Zelenkou, navigátorem - pozn. red.), Vencou (Huclem, mechanikem - pozn. red.) a celou tlupou, co nám pomáhala stavět našeho dakarského Can-Am Mavericka XRS, jsme se domluvili, že budeme fandit společně. Budou to takové ty správné dakarské dýchánky na podporu nejen českých závodníků, přátel kamarádů - které jsme si za ty dva roky na Dakaru vytvořili.

Od dubna se ví, že se soutěž přestěhovala do Saúdské Arábie. Kdy se objevily první náznaky toho, že vzhledem k tomu bude problém s vaším hlavním sponzorem Penthouse?

Toto byla jedna z prvních otázek, které nastaly, když jsme se dozvěděli, že se start Dakaru přesouvá právě do Saúdské Arábie.

Odvážné fotky zakazuje smlouva

Kdy a od koho přišla definitivní stopka pro Penthouse?

Toto je otázka na manažera týmu Orion Moto Racing Group Ervína Krajčoviče, který s organizátory jednal. On také stojí za spoluprací s magazínem Penthouse.

Nelákalo by vás nějaké odvážnější focení?

Ne ne, opravdu ne. Dokonce máme ve smlouvě, že žádné takové focení nebude probíhat.

Nová bugina Olgy Roučkové pro sezonu 2020.
Nová bugina Olgy Roučkové pro sezonu 2020. | Foto: Thor Riders Team

Ještě v listopadu probíhala jednání s možnými českými sponzory, která sice nedopadla, ale vyšla z nich nějaká možnost ohledně spolupráce s nimi na Dakaru 2021?

Jednání jsou stále otevřená. Ale věřím, že se na Dakar brzy vrátím.

Jak prožíváte vánoční čas, máte díky absenci na Dakaru víc času na cukroví a další přípravné práce?

Nejdřív jsem si myslela, že budu mít kupu času. Ale opak se stal pravdou. Nejenže připravuji na příští sezonu doprovodnou techniku, ale také čtyřkolku. Ta stála v garáži zakonzervovaná bez dotknutí po předminulém Dakaru, takže si asi umíte představit, kolik je na ní práce.

Přiznávám, že aby mě doma nezabili, a taky jsem si udělala malé očko na příští rok, kdy chci závodit co nejčastěji, snažím se s rodinou připravit několik druhů cukroví, vánočky, domácí vaječňák… Zatím se nám daří to všechno u pečení dokonale ochutnávat, takže nevím nevím, jestli mi do Vánoc něco zbude.

Hodně času věnujete fyzické přípravě. Co vás na extrémních závodech baví a láká?

Fyzická kondice jde ruku v ruce se závody rallye. Když pominu, že musím mít připravenou závodní techniku, potřebuji být připravená psychicky a hlavně fyzicky. Tyto atributy jsou v závodech velmi důležité a jedno bez druhého nefunguje. Protože mě po těch letech moc nebaví zvedání tun železa ve fitness centru, tak jsme s trenéry zapojili přípravu na OCR závodech (běžecké překážkové závody), kde trénuji jak psychickou odolnost, tak fyzičku.

A co mě na nich baví nejvíc? Překonávání sama sebe. Posouvání limitů a hranic, o kterých si často říkám, že to snad už ani nejde posunout dál. S týmem CZexxx se mi povedlo vyběhnout třetí místo na mistrovství světa Spartan Race Trifecta World v mé věkové kategorii.

Olga Roučková trénuje v zázemí Dukly Praha.
Olga Roučková trénuje v zázemí Dukly Praha. | Foto: Jiří Vávra

Jste členkou Dukly Praha. Jak jste se do armádního klubu dostala a co vám to dává do závodění?

O spolupráci s ASC Dukla Praha jsem zažádala asi před třemi lety. Dukla byla a je pro mě ikonou, kde jsou a byli ti nejlepší z České republiky. Jsem moc vděčná za to, že mohu využívat to nejlepší zázemí pro sportovce, které dle mého názoru má právě Dukla.

Nový Maverick i oprášená čtyřkolka

Na Dakaru jste přesedlala ze čtyřkolky do buginy. Ještě se na čtyřkolku občas posadíte?

Přiznám se, že letos nebylo tolik příležitostí, což bych příští rok chtěla změnit. A opět si zazávodit o titul v evropské, ale i světové sérii.

Už víte, na jaké závody vyrazíte v příští sezoně a s jakou technikou?

Určitě se postavíme s Danielem Zelenkou a novým Maverickem XRS do maďarského šampionátu, který čítá šest závodních víkendů. Se čtyřkolkou se postavím na start evropského a světového mistrovství FIM Baja. Když vyjdou finance, rádi bychom se postavili také na start Hellas Rallye.

Držíte ochrannou ruku nad několika talentovanými mladými závodnicemi, myslíte, že se mezi nimi najde vaše budoucí nástupkyně na startovní listině Dakaru?

Určitě bych to nebrala tak, jako že moje nástupkyně. Holky už teď jsou lepší než já, a to jsou ještě puberťačky. Vše má svůj čas a nikdy nevíte, co bude za rok, natož za pět let.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy