Roučková: Měla jsem na Dakaru nejvíc sexy auto, ale na stránky Penthousu se nechystám

Radek Vičík Radek Vičík
30. 1. 2019 15:16
Olga Roučková i na druhý pokus zdolala úskalí Rallye Dakar. Po loňském debutu na čtyřkolce letos usedla do buginy Can-Am Maverick X Rs a v kategorii SxS jí spolu s navigátorem Danielem Zelenkou patřila konečná 20. pozice. "Dvacáté místo je úplná bomba, ale příští rok chceme jet v první desítce," neskrývala sympatická závodnice své ambice v souboji s továrními týmy.
Olga Roučková na Rallye Dakar 2019.
Olga Roučková na Rallye Dakar 2019. | Foto: Archiv Olgy Roučkové

Přechod ze čtyřkolky do buggy sice 34letá pilotka plánovala od skončení loňského ročníku, ale nový stroj dostala k dispozici měsíc před odjezdem na jih Ameriky.

"Musím poděkovat Danovi (Zelenkovi), ten se na měsíc přestěhoval do dílny v Mariánských Lázních a tím autem opravdu žil," vysekla Roučková poklonu svému navigátorovi, s nímž se na závodech potkává už řadu a let a letos spolu vytvořili smíšenou posádku.

Závodní stroj členku pražské Dukly potěšil jízdními vlastnostmi. "Byla to jedna velká neznámá. Věděli jsme, že to je dobrá mašina, ale netušili jsme, co dokáže. Po dunách se šplhala jako Spiderman. Na příští rok už víme, co na autě vylepšit, byla to výborná škola," řekla jediná Češka, která má na svém kontě dva dokončené Dakary ve dvou různých kategoriích.

Pekelně kousavá kombinéza

"Stroj jsme dodělávali fakticky na místě v Peru. Začalo to dramaticky, když měly všechny buginy vybité baterie. Pak jsme ale tři dny jen upravovali a testovali," vysvětlil navigátor Zelenka.

Symbióza ženy a muže v jedné malé kabině probíhala v pohodě. "Ponorka se nedostavila. Dan mě ani nijak nebrzdil. Naopak mi občas říkal: Jak bys tady jela na čtyřkolce? Rychle? Tak přidej, přidej!" popsala Roučková se smíchem závodní soužití s o 11 let starším kopilotem.

Za úspěch v závodě čekal Roučkovou "trest" v podobě sázky. "Vzniklo to jednou na trase. Prohlásila jsem, že když dorazíme do cíle, poletím domů v závodnické kombinéze. V letadle jsem trpěla, na těle bez nehořlavého prádla to strašně kouše. Málem mi to sežralo kalhotky," připomínala si nepříjemné chvilky na cestě domů.

"Nikdo vedle ní nechtěl sedět, protože zrovna moc nevoněla," přisadil si šéf týmu MRG Ervín Krajčovič.

Slavná "hanbatá" pasažérka

Na stříbrné kombinéze i černém stroji Can-Am měla Roučková logo asi nejkurióznějšího sponzora ze všech účastníků letošního Dakaru - pánského časopisu Penthouse.

"To bylo velké haló. Už na rampě o nás mluvili jako o nejerotičtějším autě na Rallye Dakar. Nápis Penthouse budil všude rozruch," připustila Roučková. O svém případném angažmá na stránkách lechtivého časopisu ale nechce ani slyšet: "Nebudu tam nikde vystupovat a nebudu dělat žádné fotky."

Ovšem s erotickým byznysem se česká jezdkyně přece jen měla možnost nepřímo seznámit. "Před startem za námi přijela pornohvězda Stormy Daniels. Jela vedle mě a asi je jí to líbilo," uvedla závodnice stáje MRG na adresu ženy, která měla mít aférku i s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Své ambice Roučková nijak neskrývá. "Když budeme mít konkurenceschopné auto, bude záležet už jen na mně. Celý rok chci šlapat do plynu a vidět volant, jen volant. Na čtyřkolce se určitě ještě taky svezu, ale bugina je pro mě jednoznačná priorita," nastínila pražská rodačka další plány.

Vedle dalších soutěží tajně sní o účasti SIlk Way Rallye. "Když tam startuje čistě ženská posádka, má startovné zadarmo. Pokusím se je ukecat, aby to platilo i pro nás. Protože Dana za nikoho nevyměním," zakončila své povídání Roučková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy