Na arabskou poušť se Roučková připravuje v českém bahně

rav rav
30. 4. 2019 19:30
Dvojnásobná účastnice Rallye Dakar Olga Roučková se na svůj třetí start na slavné soutěži připravuje opravdu tvrdě. I když se dálková soutěž přesune příští rok z jihu Ameriky do Saúdské Arábie, pilotka buginy nabírala o víkendu kondici v nefalšovaném českém bahně.
Olga Roučková na závodě Překážkáč.
Olga Roučková na závodě Překážkáč. | Foto: Archiv Olgy Roučkové

"Ollie" se spolu s kolegy z týmu extrémních sportů Šneci vydala do Přelouče, kde v rámci překážkového závodu Překážkáč absolvovala hned dva náročné podniky po sobě.

Na závodníky čekaly dva dny plné extrémních překážek, rozmanitý terén, speciální ručkovací překážky, nošení břemen, plazení na všechny způsoby, balanc, lezení a přírodní překážky. Aby toho nebylo málo, závodníci se museli vypořádat s časem a ve hře byly také speciální náramky. Elitní zelený měl jen ten, kdo absolvovali všechny překážky.

"Nohy ne a ne běžet"

Sobotní Překážkáč nabídl trasu vhodnou pro celou rodinu. Děti si přišly na své v kilometrovém okruhu s deseti překážkami. Po nich převzali pomyslný štafetový kolík dospělí. A to doslova, protože se konaly štafety. V mixu na šest kilometrů s dvaceti extrémními překážkami doběhla sympatická dakaristka v mixu šestá.

"Překážkáč jsem v sobotu zkusila poprvé, příjemně mě překvapil, hodně mě bavily překážky, z přístupu organizátorů by si i zkušenější pořadatelé mohli vzít příklad. I když sobotní - Malý Překážkáč byl avizovaný jako lehčí varianta, já se závodem doslova protrápila - nohy ne a ne běžet. Poslední "povinná" překážka byl poslední pomyslný hřebík do rakve - ruce nohy ve vzduchu, ničím se nesmíš dotknout země," popsala Roučková svoji první zkušenost s přeloučským závodem.

Jediná žena na stupních vítězů

Ani to ji však neodradilo a v neděli stála na startu znovu. Překážkáč je značně specifický, a i ostřílení závodníci přiběhnou k překážkám na kterých se pěkně "zataví". 

Vítěz klání jednotlivců Lukáš Novák z týmu Ocra, který v odpoledním závodě kvartet hostoval u Šneků, měl s čím srovnávat, v Přelouči byl podruhé. " Musím říct, že překážek přibylo a běžecká pasáž byla rozmanitá. Nechyběly ani silové části. Překážky byly letos těžší, dlouhé běžecké pasáže vyměněny za technický běh v lesích a tunelech. Přibylo také silových částí, které nemám zrovna v oblibě," uvedl držitel absolutně nejlepšího času.

Roučková byla ve čtyřčlenném týmu startujícím pod názvem Šneci jedinou ženou. Soupeřům pořádně zamotala hlavu, protože právě její kvarteto závody vyhrálo a "Ollie" byla jedinou ženou na celých stupních vítězů.

"Ráno jsme se probudila s tím, že poběžím, co to půjde. Hned u druhé překážky nazvané Mixér ze mě nervozita spadla, kluci udali pěkné tempo a já si tak běžela v závěsu," popsala členka pražské Dukly úvodní pasáž závodu.

Mezi tím se na Šneky jiný tým. Taktika byla jednoznačná: "Řekli jsme si, že jim prostě utečeme. Trasa vedoucí převážně lesem mě bavila, organizátoři si se závodem opět hodně vyhráli. Opět jsem přišla na to, že budu muset doma víc shybovat a běhat. V závěru kluci opravdu zatáhli a já si už ani nepamatuji, jak jsme prolétli moje obávané překážky," dodala Roučková.

 

Právě se děje

Další zprávy