Boj s dunami, kamením i o holý život. To byla první polovina Rallye Dakar

Boj s dunami, kamením i o holý život. To byla první polovina Rallye Dakar
Jízda Stéphana Peterhansela jako by se vyloupla z reklamního letáku pod názvem "Krásy Rallye Dakar".
Dakar je ale také plný dramatických příběhů. Nováček Libora Podmol si jich užil až až hned na začátku. Spadl už v posledním tréninku...
Vrtulníky patří neodmyslitelně k dakarskému koloritu. Část jich slouží novinářům, část pořadatelům, ale ty nejdůležitější jsou zdravotnické.
Martin Macík mladší (Iveco) v 1. etapě Rallye Dakar.
Foto: ASO
Reuters rav ASO, Reuters, Závodní týmy, rav
9. 1. 2021 13:59
Prohlédněte si padesátku povedených fotografií z první poloviny Rallye Dakar, kterou v pátek ukončila šestá etapa. Do dalšího půl tuctu etap se závodníci vydají po dni volna opět v neděli.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy