Prokopova (nejen) dakarská tajemství: bahenní lázně v tankodromu, nový Shrek i klenoty pod plachtou

Světový pohár cross country, Rallye Dakar 2017 a občas se svéz v MS v rallye. Martin Porkop má celý rok našlapaný svými projekty. K základním testům využívá bývalý tankodrom nedalo Jihlavy.
A k tomu má ještě jihlavský rodák výborné výsledky. Jako soukromník dokázal byl na letošním Dakaru sedmý a v SP si drží průběžně druhou příčku
Středa ale patřila testům na bývalém tankodromu jen pár kilometrů jižně od Jihlavy.
V jeho areálu od rána duněl motor Ford ve speciálu, který Prokop familiárně nazval Shrek.
Po večerním dešti to zrovna nebyla procházka růžovým sadem.
Foto: Ford Motor Company
Radek Vičík Radek Vičík
28. 6. 2018 10:55
Podívejte se s námi do zákulisí přípravy úspěšného soutěžního jezdce Martina Prokopa, který se už nyní chystá na Rallye Dakar 2019.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 8 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy