"Budu se o desáté místo rvát." Michkovi jde na Dakaru o životní výsledek

Sport Sport
14. 1. 2021 18:39
Martin Michek ví, co je v pátek v sázce. Takhle se hecuje před poslední etapou Rallye Dakar, v níž se popere o skvělé desáté místo mezi motocyklisty.
Martin Michek se hecuje před poslední etapou Rallye Dakar 2021 | Video: Orion-Moto Racing Group

V předposlední etapě se jezdec týmu Orion-Moto Racing Group posunul do vytoužené první desítky a v závěrečném dějství je připraven udělat maximum, aby získanou pozici udržel. A pokud by se dokázal o místo zlepšit, zapsal by se do historie slavné soutěže jako nejúspěšnější český motocyklista.

"Jdu do boje a jdu se odevzdat. Věřím, že všichni fanoušci budou se mnou a budou to se mnou prožívat. Budu se o to rvát, možná to teď řeknu trochu bláznivě, pojedu přes závit. Nenechám to ležet na zemi," prohlásil motocyklista.

O zatím nejlepší výsledek se v roce 1998 postaral Stanislav Zloch, který byl při svém druhém startu (podobně jako nyní Michek) na Dakaru desátý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy