"Budu se o desáté místo rvát." Michkovi jde na Dakaru o životní výsledek

Martin Michek ví, co je v pátek v sázce. Takhle se hecuje před poslední etapou Rallye Dakar, v níž se popere o skvělé desáté místo mezi motocyklisty.
Martin Michek se hecuje před poslední etapou Rallye Dakar 2021 | Video: Orion-Moto Racing Group

V předposlední etapě se jezdec týmu Orion-Moto Racing Group posunul do vytoužené první desítky a v závěrečném dějství je připraven udělat maximum, aby získanou pozici udržel. A pokud by se dokázal o místo zlepšit, zapsal by se do historie slavné soutěže jako nejúspěšnější český motocyklista.

"Jdu do boje a jdu se odevzdat. Věřím, že všichni fanoušci budou se mnou a budou to se mnou prožívat. Budu se o to rvát, možná to teď řeknu trochu bláznivě, pojedu přes závit. Nenechám to ležet na zemi," prohlásil motocyklista.

O zatím nejlepší výsledek se v roce 1998 postaral Stanislav Zloch, který byl při svém druhém startu (podobně jako nyní Michek) na Dakaru desátý.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy