Macík si chválí automat, ale pořád občas hledá řadicí páku i spojku

rav rav
7. 8. 2020 18:00
Martin Macík mladší absolvoval první ostrý test svého Iveca pro Rallye Dakar osazeného novou automatickou převodovkou.
Martin Macík mladší při testech Iveca před Rallye Dakar 2021
Martin Macík mladší při testech Iveca před Rallye Dakar 2021 | Foto: Big Shock Racing

Jezdec týmu Big Shock Racing přišel kvůli dění kolem covidu-19 o tradiční květnové soustředění v Africe. Kamion nesoucí familiární jméno Karel tak dostal zabrat tento týden v blátě offroadové trati v Milovicích.

Kamion drsné zacházení v areálu bývalého tankodromu vydržel bez větší újmy.  Praskly jen držáky na tlumiče, které mechanici obratem svařili. Macík si s automatem začíná dobře rozumět, i když občas pořád ještě hledá spojkový pedál.

"Po milovickém testování můžu říct, že automatická převodovka a související úpravy jsou kroky dobrým směrem. Pravou rukou občas pořád ještě hledám řadící páku, ale navigátor František mě vždycky plácne přes prsty," popisuje pilot Iveca.       

S vývojem ale není zdaleka konec. V sedlčanských dílnách se bude na voze tvrdě pracovat až do začátku září, kdy se Big Shock Racing postaví na start závodu Baja Poland. Tam se nové technické úpravy vozu prověří poprvé v ostrém závodním tempu.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy