Macík si na Dakaru užil úspěch i zklamání. Jeho kamion Franta má už dva brášky

Martin Macík mladší letos ochutnal snad všechny slasti i strasti dakarského závodění.
Vedle osvědčeného navigátora Františka Tomáška letos absolvoval svoji premiéru mechanik Lukáš Kalanka, který dostal přezdívku "Počuvaj".
Kamiony LIAZ se už sice skoro 20 let nevyrábějí, ale Macíkův tým má dosud platnou homologaci na závodní stroj této kdysi tak populární značky.  Proto se LIAZ v dálkových soutěžích objevuje dodnes.
Největším etapovým úspěchem byla letos druhá pozice v etapě číslo 4, kde Macík dlouho bojoval s Kamazy o vítězství.
LIAZ zvaný Franta si do Peru přivezl podpisy Macíkových fanoušků na blatníku.
Foto: Big Shock Racing
Radek Vičík Big Shock Racing, Radek Vičík
22. 1. 2019 10:18
Podívejte se na letošní Rallye Dakar očima Martina Macíka mladšího a jeho týmu Big Shock Racing.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy