Bahno, vražené horko, mráz? Nevadí, Macík se vrátil z Dakaru spokojený

Martin Macík Mladší sice přišel o korunu nejmladšího pilota kamionů, ale letos si Rallye Dakar splnil sen dostat ve svém LIAZu do nejlepší desítky konečného pořadí.
Za únavou stojí náročné podmínky, který letos účastníky slavné soutěž trápily. A to od vražedných veder, přes povodně až až po zimu hluboko pod bodem mrazu.
I přes všechny problémy z toho pro Macík a jeho kolegy z posádky Františka Tomáška a Michala Mrkvu rezultovala skvělá desátá pozice.
"Jsme v cíli a jsme desátí. Já jsem za to strašně rád, protože jsme splnili, co jsme slíbili. Navzdory zrušeným a zkráceným etapám i našim kašlíkům se to podařilo,“ radoval se Macík.
Týmu Big Shock Racing se osvědčil nový kamion. Žlutý LIAZ řečený Franta posádku podržel i v nejnáročnějších terénech.
Foto: Big Shock Racing
Radek Vičík Big Shock Racing, Radek Vičík
20. 1. 2017 17:32
Podívejte se, jak se dařilo Martinu Macíkovi mladšímu na letošním Rallye Dakar, z níž si odvezl výborné desáté místo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Tržby obchodník klesají už půl roku. V říjnu pokles zrychlil na 9,4 procenta

Tržby v maloobchodě v Česku meziročně klesají už půl roku. V říjnu pokles zrychlil na 9,4 procenta po zářijovém revidovaném snížení o 5,3 procenta. Lidé méně utráceli zejména za nepotravinářské zboží. Proti září se říjnové tržby snížily o 1,8 procenta. Informace dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Meziroční pokles tržeb v maloobchodě pokračoval i v říjnu, pokles trval již od května letošního roku. Tempo poklesu se v porovnání s předchozím měsícem prohloubilo zejména u nepotravinářského zboží, ale i u potravin a pohonných hmot," uvedla vedoucí oddělení statistiky obchodu, dopravy a služeb ČSÚ Jana Gotvaldová. Tržby za nepotravinářské zboží v říjnu meziročně klesly o 11,2 procenta, za pohonné hmoty o osm procent a za potraviny o sedm procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy