Kolomý chtěl po první jízdě ve Fordu vrátit licenci, teď si ho Prokop chválí

Radek Vičík Radek Vičík
31. 12. 2019 16:33
Při jedenáctém startu na Rallye Dakar čeká Martina Kolomého velká změna. Poprvé přesedlá z kamionu do osobního vozu.
Martin Kolomý před Rallye Dakar 2020
Martin Kolomý před Rallye Dakar 2020 | Foto: MP-Sports

46letý závodník se sice už může pyšnit oficiálním titulem "Legenda Dakaru", ale před premiérou slavné rallye v Saúdské Arábii si znovu připadl jako nováček. Vyměnit volant obří Tatry za hbitý Ford nebylo vůbec snadné.

Kolomý si po rozchodu s Buggyrou musel nejprve vyřešit svoji situaci. Nakonec zakotvil v týmu MP-Sports, kde bude dělat dvojku Martinu Prokopovi. "Byla to komplikovaná situace, ale jsem rád, že jsem našel místo právě u Martina," uvedl bruntálský jezdec, jenž po komplikovaném rozchodu s Buggyrou nemohl po jihoamerickém Dakaru skoro celý rok závodit.

Premiéra za volantem Fordu nebyla vůbec snadná. "Je to něco úplně jiného, to auto je neskutečně rychlé. Roky zkušeností v kamionu jsem mohl zapomenout. Po prvních dvaceti minutách jsem si myslel, že vrátím závodnickou licenci i řidičák," popsal Kolomý s úsměvem svůj debut ve speciálu Ford Raptor z dílen jihlavského týmu.

Velice rychle se ale s vozem v červených barvách sžil a po posledních ostrých testech v arabských dunách už sklidil pochvalu i od Prokopa. "Marťas nás bude jistit, ale samozřejmě musí předvést taky dobrej výkon. Je vidět, že s autem jede skvěle, rychle a v dunách je jako doma," pochválil svého týmového kolegu po simulaci soutěže v Abú Zabí.

Podobně, jako letos v Jižní Americe Tomáš Ouředníček, bude i po Novém roce v Saúdské Arábii Kolomého jízda do značné míry podřízena Prokopovi. V autě povoze víc náhradních dílů a navíc v případě potřeby bude muset obětovat i součástky přímo ze svého soutěžního vozu.

"Když mi bude muset dát svoji přední nápravu, tak to asi nebude beze slov a nějak to okomentuje. Ale domluva je stejné a její podstatou je takový kanibalismus," uvedla jednička týmu MP-Sports.

Sám Kolomý ale věří, že cíl uvidí za každé situace. "Jeli jsme už hodně ročníků a to auto jsme vždycky nějak dali dohromady. To co bude potřeba, dáme Marťasovi, a my si to nějak poskládáme," dodal populární pilot.

Poslední testy týmu MP-Sports před Rallye Dakar 2020:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy