Napjatá chvíle a vulgarismy. Český kamion na Dakaru málem rozdrtil čtyřkolku

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 1. 2021 13:30
Pilot Martin Macík mladší musel ve 3. etapě dakarské rallye bleskurychle zareagovat. Když se překlopil se svým kamionem Iveco přes dunu, objevila se pod ní nepojízdná čtyřkolka.
Martin Macík mladší musel ve 3. etapě dakarské rallye bleskurychle zareagovat. Po přejetí jedné z dun ho čekal manévr, který zabránil srážce. | Video: BIG SHOCK!

Macík se v posledním okamžiku srážce vyhnul. Posádka si v kabině ulevila od plic a obvinila řidiče čtyřkolky, že nezapnul alarm. Ten se používá právě pro případy, kdy nepojízdný stroj stojí v nepřehledné zatáčce nebo skrytý právě pod dunou. V tu chvíli se na přístrojích blížících se strojů objeví výstraha.

Českého jezdce příhoda nerozhodila, jeho posádka nakonec dojela na 4. místě. Stejné místo jí patřilo v Saúdské Arábii i v celkovém pořadí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy