Kolomý otočil při testech Ford přes střechu. Zranil se a přijde o start na Dakaru

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 2. 1. 2020 18:53
Martin Kolomý otočil při čtvrtečním závěrečném testu před startem Rallye Dakar svůj Ford přes střechu. Pilota i jeho navigátora odvezli do nemocnice na lékařské testy, jeho vůz je poškozen natolik, že nemůže do soutěže začínající v neděli odstartovat.
Martin Kolomý.
Martin Kolomý. | Foto: MP-Sports

"Martin Kolomý s Jirkou Strossem do Dakaru 2020 bohužel neodstartují. Poškození auta nedovolí projít technickými přejímkami. Kluci jsou na pozorování v péči lékařů," uvedl ve čtvrtek odpoledne na svém facebookovém profilu Martin Prokop.

Doktoři u Kolomého diagnostikovali prasklý třetí obratel a naprasklý druhý. "Teď přemýšlejí, co se mnou. Ale budu v pořádku," uvedl závodník na sociálních sítích.

O tom, že šlo o velkou "ránu", svědčí informace deníku Aktuálně.cz přímo ze Saúdské Arábie. Podle ní má Kolomého vůz přeražený ochranný trubkový rám.

"Bylo to místo, které hodně nakopávalo, a nakoplo ho moc. Martin zareagoval tak, jak je zvyklý z kamionu. Místo toho, aby přidal, tak hodně brzdil. To se u kamionu dělá, ale u auta, když se to nedá vyřešit, se dává plný plyn - ať se děje, co se děje. Bohužel to Martin nestihl a auto šlo přes kapotu," popsal situaci Prokop.

Právě do jeho stáje MP-Sports 46letý bruntálský jezdec před letošním Dakarem přestoupil z Buggyry. Kolomý po deseti letech vyměnil volant kamionu za osobní auto.

Další fotografie z Kolomého havárie nabízí galerie týmu jiného českého účastníka Rallye Dakar, Borise Vaculíka:

 

Právě se děje

před 27 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy