Kolomý otočil při testech Ford přes střechu. Zranil se a přijde o start na Dakaru

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 2. 1. 2020 18:53
Martin Kolomý otočil při čtvrtečním závěrečném testu před startem Rallye Dakar svůj Ford přes střechu. Pilota i jeho navigátora odvezli do nemocnice na lékařské testy, jeho vůz je poškozen natolik, že nemůže do soutěže začínající v neděli odstartovat.
Martin Kolomý.
Martin Kolomý. | Foto: MP-Sports

"Martin Kolomý s Jirkou Strossem do Dakaru 2020 bohužel neodstartují. Poškození auta nedovolí projít technickými přejímkami. Kluci jsou na pozorování v péči lékařů," uvedl ve čtvrtek odpoledne na svém facebookovém profilu Martin Prokop.

Doktoři u Kolomého diagnostikovali prasklý třetí obratel a naprasklý druhý. "Teď přemýšlejí, co se mnou. Ale budu v pořádku," uvedl závodník na sociálních sítích.

O tom, že šlo o velkou "ránu", svědčí informace deníku Aktuálně.cz přímo ze Saúdské Arábie. Podle ní má Kolomého vůz přeražený ochranný trubkový rám.

"Bylo to místo, které hodně nakopávalo, a nakoplo ho moc. Martin zareagoval tak, jak je zvyklý z kamionu. Místo toho, aby přidal, tak hodně brzdil. To se u kamionu dělá, ale u auta, když se to nedá vyřešit, se dává plný plyn - ať se děje, co se děje. Bohužel to Martin nestihl a auto šlo přes kapotu," popsal situaci Prokop.

Právě do jeho stáje MP-Sports 46letý bruntálský jezdec před letošním Dakarem přestoupil z Buggyry. Kolomý po deseti letech vyměnil volant kamionu za osobní auto.

Další fotografie z Kolomého havárie nabízí galerie týmu jiného českého účastníka Rallye Dakar, Borise Vaculíka:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy