Blog Josefa Kaliny: Dream team vavříny neposbíral

Josef Kalina
28. 8. 2018 21:47
Buggyra prodloužila spolupráci s Tatrou při účasti na Rallye Dakar o další dva roky. U této příležitosti se legendární navigátor Josef Kalina ohlíží za dosavadní spoluprací roudnického týmu a kopřivnické značky.
Martin Kolomý a Aleš Loprais v barvách Buggyry.
Martin Kolomý a Aleš Loprais v barvách Buggyry. | Foto: Buggyra

Blog - Když je nouze nejvyšší, tak je pomoc nejbližší! Buggyrácký problém lidského nedostatku se vyřešil pomocí potíží druhých.

Potíž číslo jedna měl Aleš Loprais, který pořád nedostavěl svoji kamiono-buggy Tatra Královna a po krátkém jednání přijal místo v našem druhém Phoenixu.

Potíž číslo dvě měl tradiční spolujezdec Martina Prokopa Honza Tománek, jelikož se s Prokopem nějak nepohodnul. V několika málo okamžicích tak vznikla, spolu s Piňosem perfektní druhá posádka a Buggyra se stala, alespoň papírově nejsilnějším manšaftem od dob Karla Lopraise.

K úspěchu chybělo už jenom několik drobností (po hříchu většinou technického rázu) a jeden velký předpoklad: totiž, že soutěž bude dlouhá a obtížná. Pořád ještě platí nepsaný zákon, že čím hůř, tím líp! Tedy pro Tatru. Vždycky jsme spoléhali na to, že šílené podmínky soutěže udolají naše konkurenty technicky, zatím co my, s Tatrou pod zadkem to nějak zvládneme.

Ten hlavní předpoklad se ale nevyplnil. Dakar 2017 od začátku bojoval s nepřízní počasí a jinak docela perfektní organizace se trochu hroutila. Výsledkem byly zrušené etapy, spousty nudných přejezdů a vůbec nevlídná atmosféra v našem týmu.

Aleš často postával s poruchami řízení a Kolomajze zarazila jedna velká potíž s turbem. To by nebylo ještě úplně tragické, kdyby naše posádky měly dost času na vyrovnání ztrát. Jenomže všechno se pořád rušilo a měnilo a ani slavné výsledky ze začátku závodu nám nebyly nic platné.

A co bylo dál? Jenom vítr, há há, jak se praví v jednom popsongu. Nastal čas velkých reorganizací a jako obvykle odchodů a příchodů. V jednom autě zůstal osiřelý Kolomajz, v druhém stejně osiřelý Piňos. Na tenhle ročník je lépe zapomenout, ale je to jako v národním hokejovém týmu. Vždycky, když se sestavil z největších hvězd, stálo to za pendrek. Jenomže těch maratonců v kamionech, kteří to trochu umějí je, co bys na prstech spočítal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy