Brabec dostal ránu jak od Rockyho, přesto na Dakaru zajel životní výsledek

ČTK ČTK
17. 1. 2022 11:25
Nejlepší výsledek při svém pátém startu na Rallye Dakar si letos připsal motocyklista Jan Brabec. Osmatřicetiletý český jezdec si tak trochu spravil chuť po loňském nezdaru, kdy slavnou soutěž po technických problémech dojel jen mimo hlavní pořadí. Tentokráte jej pád ani technika nezastavily a do cíle dojel na 23. místě.
Jan Brabec, KTM na Rallye Dakar 2022
Jan Brabec, KTM na Rallye Dakar 2022 | Foto: Reuters

"Každopádně to byl nejtěžší Dakar, jaký jsem jel. Pořadatelé splnili všechna varování, pokud jde o náročné terény i navigaci. Tím, že jsem dojížděl brzo a nikde neublížil motorce, tak jsme s tátou a mechanikem zvládali všechno včas a bez velkých stresů," řekl Brabec po návratu do Česka.

Jezdec týmu Strojrent Racing se v průběhu dakarské rallye stabilně držel ve třetí desítce průběžného pořadí a problémů měl jen minimum.

"Nepříjemnost se objevila v deváté etapě, kdy jsem se praštil o navigační věž (na motorce mezi řídítky), až mi tekla z obličeje krev. Byla to velká rána a bylo těžké se zbytek etapy soustředit," přiznal Brabec, jenž bezprostředně po etapě napsal na Instagram, že dostal ránu jako od Rockyho. "Ale sranda je a to je hlavní," pousmál se.

Dosavadním Brabcovým maximem na Dakaru bylo 34. místo z roku 2019, s letošním výsledkem je tak maximálně spokojený. "Třiadvacáté místo v cíli je báječné," řekl bývalý úspěšný motokrosař, jenž se cross-country rallye věnuje od roku 2017.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při útocích v Afghánistánu zemřelo 14 lidí, k akci se přihlásila organizace Islámský stát

V severoafghánském městě Mazáre Šaríf při útoku na tři minibusy s pasažéry přišlo o život devět lidí a 15 dalších bylo zraněno. K akci se později přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Výbuch je hlášen také z Kábulu. Podle tamních zdravotníků si vyžádal životy pěti lidí a 17 osob bylo zraněno.

Mluvčí kábulské policie Chálid Zadrán řekl, že se exploze ozvala v mešitě, kam lidé přišli k večerním modlitbám. Zástupci kábulské nemocnice oznámili, že si výbuch vyžádal 22 obětí, z nichž pět zemřelo.

V Mazáre Šarífu, který je střediskem provincie Balch, se staly terčem atentátu tři autobusy, oznámila policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovinský parlament schválil ve funkci premiéra proevropského liberála Goloba

Slovinský parlament schválil ve funkci premiéra proevropského liberála Roberta Goloba. Jeho strana Hnutí Svoboda (Gibanje Svoboda) vyhrála dubnové volby. Politický nováček a někdejší manažer energetické firmy Golob nahradí dosavadního premiéra Janeze Janšu. O složení přísahy informovala agentura AFP.

Pro Goloba hlasovalo 54 z 90 poslanců, proti jich bylo 30. Golob vytvoří středolevicovou koalici se sociálními demokraty a uskupením Levice. Premiérem vybrané ministry by měl parlament v jejich funkcích potvrdit příští týden.

"Voliči se jasně rozhodli, že chtějí žít v normálním státě bez trvalé nejistoty," řekl 55letý Golob při zahájení zasedání parlamentu.

V projevu bezprostředně před hlasováním uvedl, že jeho kabinet se bude orientovat na sociální spravedlnost, solidaritu a budování znalostní společnosti. Hlavními prioritami bude zmírnění potíží ve zdravotnictví a omezení rostoucích cen energií a potravin, cituje Goloba agentura DPA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy