Velbloudi, stopaři i boj o život. Premiérový saúdskoarabský Dakar se blíží do cíle

Velbloudi, stopaři i boj o život. Premiérový saúdskoarabský Dakar se blíží do cíle
Ne, to nejsou stopaři, saúdskoarabští diváci nadšeně zdraví Juana Manuela Maňu v Toyotě.
Slavná soutěž se poprvé představila na Blízkém východě a pamětníci afrických éry si libují, že po jihoamerickém dobrodružstvím přišel návrat k tradicím.
Jen těch dlouhatánských pist, kde se jede kilometry na plný plyn, by prý mohlo být méně.
Třeba proto, aby se Kamazy neřítily jako v úterý průměrnou rychlostí přes 115 km/h, čímž překonaly i jezdce na motorkách.
Foto: Reuters
rav Reuters rav, Reuters, ASO, závodní týmy
15. 1. 2020 6:08
Prohlédněte si fotografie z právě probíhající Rallye Dakar, které v Saúdské Arábii do cíle chybějí poslední tři etapy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy