Písek, zničující oheň, defekty. To je dakarské peklo na dohled od bájného Edenu

Písek, zničující oheň, defekty. To je dakarské peklo na dohled od bájného Edenu
Jenže účastníky legendární soutěže žádný ráj nečekal, Občas to bylo spíš peklo na zemi. Hned první den se na trati se vzňal speciál RD Limited francouzského pilota Romaina Dumase.
Saúdská Arábie je zemí písku, ostatně právě ten má připomenout původní africké tradice Rallye Dakar.
Jenže Arabský poloostrov nenabízí jen sypký písek. Trať vedla často po kamenitých cestách či vyschlými říčními koryty. To se pak měnily gumy jako na běžícím pásu. Zde je v akci posádka Martina Macíka mladšího.
Zatímco pro Tomáše Kubienu soutěž skončila po třetí etapě kvůli rozbitému motoru jeho čtyřkolky,...
Foto: Buggyra
rav rav
8. 1. 2020 7:04
Prohlédněte si fotografie z úvodních etap Rallye Dakar, která zahájila premiérový ročník slavné dálkové soutěže na území Saúdské Arábie.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy