Na Dakaru se v pondělí nebude závodit. Spadl most a velká voda vyplavila připravený bivak

ČTK ČTK
14. 1. 2018 16:40
Pořadatelé 40. ročníku Rallye Dakar kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám a částečně zaplaveným cestám devátou etapu zrušili.
V Bolívii přivítal jezdce Rallye Dakar déšť a všudypřítomné bláto.
V Bolívii přivítal jezdce Rallye Dakar déšť a všudypřítomné bláto. | Foto: Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool

Tupiza - V pondělí se na Rallye Dakar nebude závodit. Soutěžící měli absolvovat celkem 754 kilometrů včetně 242 km dlouhé rychlostní zkoušky se startem v bolivijské Tupize a cílem v argentinské Saltě.

Bivak v Tupize je ale podle informací z Bolívie pod vodou a kvůli poškozenému mostu budou muset pořadatelé připravit alternativní trasu pro přesun konvoje účastníků do Argentiny.

"Obavy, které nás děsily z loňského Dakaru, se staly skutečností. V Bolívii na trase Tupiza - Salta jsou záplavy, byl stržen jeden z hlavních mostů. Bivak v Tupize je vyplaven, tudíž provizorní bivak vzniká na silnici před Tupizou," uvedl na facebooku český tým Barth Racing.

"Pondělní etapa je zrušena. Navíc se očekávají další bouřky a to nejsou nejlepší podmínky, takže nebudeme podstupovat žádné riziko," řekl agentuře AFP sportovní ředitel závodu Marc Coma, který na Rallye Dakar pětkrát ovládl kategorii motocyklů.

Dnes účastníci absolvují trasu z Uyuni do Tupizy, kategorie automobilů a motocyklů mají před sebou 498 měřených kilometrů, kamiony 380.

 

Právě se děje

Další zprávy