Kolomý bral zlato, Šoltys zachraňoval. Podívejte se na fotky z generálky na Dakar

Tatra projede téměř všude. Písečné duny v Tunisku nebyly pro její piloty žádnou překážkou.
V písečných dunách, které byly velkou prověrkou před peruánskými dakarskými etapami, se obě Tatry roudnického týmu neztratily.
Martin Kolomý dokázal porazit všechny soupeře a vyhrál absolutní klasifikaci soutěže.
Martin Šoltys s novým navigátorem bojoval o třetí příčku.
Pak se ale dostal k havárii české motorkářky Gabriely Novotné a etapu i konečné pořadí zcela samozřejmě obětoval péči o ni.
Foto: Buggyra
rav rav, Buggyra
1. 11. 2018 19:08
Prohlédněte se fotografie z tuniské El Chott Rallye, která byla poslední prověrkou sil roudnických kamionů Tatra na Dakar.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy