Kolomý bral zlato, Šoltys zachraňoval. Podívejte se na fotky z generálky na Dakar

Tatra projede téměř všude. Písečné duny v Tunisku nebyly pro její piloty žádnou překážkou.
V písečných dunách, které byly velkou prověrkou před peruánskými dakarskými etapami, se obě Tatry roudnického týmu neztratily.
Martin Kolomý dokázal porazit všechny soupeře a vyhrál absolutní klasifikaci soutěže.
Martin Šoltys s novým navigátorem bojoval o třetí příčku.
Pak se ale dostal k havárii české motorkářky Gabriely Novotné a etapu i konečné pořadí zcela samozřejmě obětoval péči o ni.
Foto: Buggyra
rav rav, Buggyra
1. 11. 2018 19:08
Prohlédněte se fotografie z tuniské El Chott Rallye, která byla poslední prověrkou sil roudnických kamionů Tatra na Dakar.
 

Právě se děje

před 31 minutami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy