Druhá oběť letošního Dakaru. Nizozemský motocyklista zemřel po převozu do vlasti

Radek Vičík Radek Vičík
23. 1. 2020 21:59
Nizozemský motocyklista Edwin Straver se stal druhou obětí letošní Rallye Dakar. Závodník zemřel ve čtvrtek na následky zranění utrpěného v soutěži. Uvedl to portugalský web Diáro do Minho.

Osmačtyřicetiletý závodník spadl v předposlední etapě rallye, kdy byl na 38. místě průběžného pořadí. Straverovi dokonce na deset minut přestalo bít srdce, po resuscitaci byl v kritickém stavu převezen vrtulníkem do nemocnice v Rijádu.

Jezdec na KTM, který se na trať Rallye Dakar vydal potřetí v životě, byl pak po několika dnech letecky transportován do vlasti. Tam ale byla veškerá snaha zdravotníků marná a Straver se stal 30. obětí legendární soutěže z řad závodníků a navigátorů, letos už druhou.

V sedmé etapě zemřel po pádu portugalský motocyklista Paulo Goncalves. Motorkář v sedle stroje Hero havaroval na 276. kilometru etapy. I když k němu byla hned vyslána zdravotnická helikoptéra a byl v bezvědomí transportován do blízké nemocnice, po zástavě srdce lékaři konstatovali smrt čtyřicetiletého motocyklisty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy