Druhá oběť letošního Dakaru. Nizozemský motocyklista zemřel po převozu do vlasti

Radek Vičík Radek Vičík
23. 1. 2020 21:59
Nizozemský motocyklista Edwin Straver se stal druhou obětí letošní Rallye Dakar. Závodník zemřel ve čtvrtek na následky zranění utrpěného v soutěži. Uvedl to portugalský web Diáro do Minho.

Osmačtyřicetiletý závodník spadl v předposlední etapě rallye, kdy byl na 38. místě průběžného pořadí. Straverovi dokonce na deset minut přestalo bít srdce, po resuscitaci byl v kritickém stavu převezen vrtulníkem do nemocnice v Rijádu.

Jezdec na KTM, který se na trať Rallye Dakar vydal potřetí v životě, byl pak po několika dnech letecky transportován do vlasti. Tam ale byla veškerá snaha zdravotníků marná a Straver se stal 30. obětí legendární soutěže z řad závodníků a navigátorů, letos už druhou.

V sedmé etapě zemřel po pádu portugalský motocyklista Paulo Goncalves. Motorkář v sedle stroje Hero havaroval na 276. kilometru etapy. I když k němu byla hned vyslána zdravotnická helikoptéra a byl v bezvědomí transportován do blízké nemocnice, po zástavě srdce lékaři konstatovali smrt čtyřicetiletého motocyklisty.