Česká invaze na Dakar Classic: "tři Grácie", Suzuki z kopřiv, Škoda i návrat legendy

Česká invaze na Dakar Classic: "tři Grácie", Suzuki z kopřiv, Škoda i návrat legendy
Se třemi vozy Land Rover Defender nastoupí posádky Vintage Racing Teamu, jehož hlavní osobností je dakarský veterán Dušan Randýsek (vlevo).
Suzuki Samurai pilotky Olgy Roučkové pro Dakar Classic 2022
O popularitu "klasiků" se v Česku postaral Ondřej Klymčiw. Bývalý motorkář v lednu nasadil Škodu 130 LR, protože byly povoleny i vozy skupiny B.
Dakar Classic se týká také kamionů. A není mezi navigátory většího "klasika", než je Josef Kalina (druhý zprava). Ten se do Saúdské Arábie vydá v úctyhodném věku 72 let...
Foto: Jan Altner/Vintage Racing Team
rav rav
27. 11. 2021 9:30
Soutěž pravidelnosti historických off-roadů Dakar Classic se po lednovém mediálním úspěchu Ondřeje Klymčiwa stane v ročníku 2022 cílem doslova invaze českých účastníků.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy