Macík vsadil před Dakarem na jistotu, české motorkáře kosí zdravotní problémy

Radek Vičík Radek Vičík
19. 10. 2021 20:14
Do startu 44. ročníku Rallye Dakar chybí 75 dní. Jak se připravují jeho čeští účastníci?
Martin Macík mladší (Iveco) na Rallye Dakar 2021
Martin Macík mladší (Iveco) na Rallye Dakar 2021 | Foto: Big Shock! Racing

Martin Macík mladší se definitivně rozhodl, který kamion poveze na Dakar. Měl na výběr mezi osvědčeným Karlem a novým Arnoštem. V pondělí oznámil, že Dakar 2022 pojede opět v Karlovi, s nímž byl v předchozích ročnících čtvrtý a pátý. Druhé Iveco ale také nemusí zahálet, tým Big Shock! Racing jedná se zájemcem, který by jej v lednu v Saúdské Arábii pilotoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy