Dakar plný Čechů. Do Arábie vyrazili favorité i milovníci čistého adrenalinu

Radek Vičík Radek Vičík
1. 1. 2021 16:28
I když cestu do Saúdské Arábie zkomplikovala opatření proti koronaviru, české milovníky pouštního dobrodružství to neodradilo a v závodním poli Rallye Dakar opět tvoří jednu z největších skupin. Podívejte se, kteří Češi vyrazí do 43. ročníku legendární soutěže.
Rallye Dakar 2020, 10. etapa: Martin Michek, KTM
Rallye Dakar 2020, 10. etapa: Martin Michek, KTM | Foto: ASO

31 Martin Michek (Orion-Moto Racing Group, KTM) - motocykly

Úspěšný motokrosař byl jedním z největších překvapení loňského ročníku. Třetí nejlepší nováček zůstal jen těsně za branami top 20. Letos by si určitě rád polepšil, i když v létě prodělal kolaps jater a lékaři bojovali o jeho život. Michek loni zažil ještě jednu zásadní životní událost, v listopadu se mu narodil syn Martin.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy