Dakar plný Čechů. Do Arábie vyrazili favorité i milovníci čistého adrenalinu

Radek Vičík Radek Vičík
1. 1. 2021 16:28
I když cestu do Saúdské Arábie zkomplikovala opatření proti koronaviru, české milovníky pouštního dobrodružství to neodradilo a v závodním poli Rallye Dakar opět tvoří jednu z největších skupin. Podívejte se, kteří Češi vyrazí do 43. ročníku legendární soutěže.

53 Libor Podmol (Podmol Dakar Team, Husqvarna) - motocykly

Po Michkovi se na Dakar vydal další motorkář z trochu jiné disciplíny. Podmol začal přípravu s týmem MRG, ale nakonec se rozhodl pro vlastní cestu. To, jakou váhu má jméno světového šampiona ve freestyle motokrosu, dokazuje fakt, že pořadatelé nováčkovi přisoudili lichotivé startovní číslo 53. Pád v pátečním závěrečném tréninku ho ale donutil jet aspoň první etapy hlavně hlavou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy