Návrat Macháčka, stejně aut jako kamionů. Tito Češi míří na první Dakar v Arábii

Radek Vičík Radek Vičík
2. 1. 2020 15:16
Podívejte se, která jména českých účastníků najdete na aktuální startovní listině Rallye Dakar 2020. Jsou na ní zkušení harcovníci i úplní nováčci.
Rallye Dakar 2019: Tomáš Kubiena, IBOS
Rallye Dakar 2019: Tomáš Kubiena, IBOS | Foto: Moto Racing Group

Tomáš Kubiena - č. 258, čtyřkola IBOS (MRG)

Jestli lze hledat mezi českými účastníky Rallye Dakar 2020 velkého smolaře, je jím právě tento 43letý jezdec. Do legendární soutěže odstartoval třikrát a ani jednou neviděl cíl. Přitom disponuje jedním z nevýkonnějších strojů ve své kategorii. Snad pro něj bude čtyřka šťastným číslem.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy