Premianti i úplní smolaři. Tak si Češi vedli na prvním Dakaru v Saúdské Arábii

Radek Vičík Radek Vičík
18. 1. 2020 12:25
Podívejte se, jak si vedli čeští zástupci na první Rallye Dakar na Arabském poloostrově, která vyvrcholila v pátek v novém zábavním centru Kiddíja nedaleko Rijádu.
Rallye Dakar 2020, 9. etapa: Boris Vaculík, Ford
Rallye Dakar 2020, 9. etapa: Boris Vaculík, Ford | Foto: Reuters

Boris Vaculík, Martin Plechatý - automobil Ford (3RCZ.com): 56. v kategorii automobilů

Moc nechybělo a vinař Vaculík by nekončil ani svůj druhý Dakar. V sedmé etapě přišly trably s motorem. Do posledního kontrolního bodu jej dotáhla na laně posádka asistenčního kamionu Mathiase Behringera a do bivaku Francouz Marco Piana s Toyotou. Vaculík mohl pokračovat jen díky gestu fair play Martina Prokopa, který mu poskytl svůj náhradní motor.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy