Češi na Rallye Dakar: životní výsledky, boj se zdravím i velká smůla

Radek Vičík Radek Vičík
19. 1. 2019 10:30
Podívejte se, jak si vedli všichni čeští účastníci Rallye Dakar 2019. Závodníci jsou seřazeni podle kategorií a svých konečných výsledků
Martin Prokop se mohl i přes velké zdravotní problémy v cíli Dakaru smát, Zajel svůj životní výsledek. A z českých závodníků nebyl jediný.
Martin Prokop se mohl i přes velké zdravotní problémy v cíli Dakaru smát, Zajel svůj životní výsledek. A z českých závodníků nebyl jediný. | Foto: ČTK
Rallye Dakar 2019: Martin Prokop, Ford
Rallye Dakar 2019: Martin Prokop, Ford | Foto: ČTK

Martin Prokop, Ford - 6.

Problémy přišly hned v první etapě, ale od té doby jen výjimečně vypadl z top 10 denního pořadí. Jihlavský pilot dokázal, že písek je už jeho "hřištěm" a za sebou nechal mnohá slavná jména. S autem fakticky už vlastní konstrukce se prosadil i mezi továrními týmy  a dojel si pro nejlepší český výsledek v této nejprestižnější  kategorii. To vše s pochroumaným zápěstím a naraženými prsty. Klobouk dolů!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy