Video: Sainz se na Dakaru zřítil do rokle, soutěž opět nedokončí

ČTK ČTK
6. 1. 2017 9:55
Čtyřiapadesátiletý španělský jezdec havaroval během čtvrté etapy v bolivijských Andách, svůj peugeot několikrát převrátil na střechu a skončil v rokli.
Carlos Sainz
Carlos Sainz | Foto: Reuters

Tupiza - Už popáté za sebou vítěz Rallye Dakar z roku 2010 a někdejší mistr světa Carlos Sainz slavnou soutěž nedokončí. Čtyřiapadesátiletý španělský jezdec havaroval během čtvrté etapy v bolivijských Andách, svůj peugeot několikrát převrátil na střechu a skončil v rokli.

"Sotva budeme moci auto opravit, je hodně poničené," řekl Sainz po čtvrteční etapě, před níž figuroval na druhém místě. O pár hodin později musel z Dakaru odstoupit, stejně jako o den dříve dvojnásobný šampion Katařan Násir Attíja, jenž utrhl kolo a rovněž nestihl dát poškozený vůz dohromady.

Kategorii automobilů po čtvrté etapě nově vede Francouz Cyril Despres, jehož krajan Sébastien Loeb ztratil kvůli potížím s motorem přes 22 minut. Martin Prokop je průběžně patnáctý.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy