Tým, jaký Buggyra v rallye ještě neměla: expilot F1 i trojnásobný vítěz Dakaru

Tým, jaký Buggyra v rallye ještě neměla: expilot F1 i trojnásobný vítěz Dakaru
Prezentace "dream teamu" Buggyry se v úterý konala v symbolických prostorách Pískovny Ledčice, coby tatrovkou dohodil od týmových dílen v Roudnici.
Ale spíš než na horký písek to byla příprava na chladné saúdskoarabské noci. Teploměr se totiž jen stěží vyšplhal aspoň na nulu a mlha se dala krájet.
I tak padlo jméno tak dlouho utajované hvězdy v druhém kamionu Tatra. Buggyra zlanařila trojnásobného dakarského vítěze kategorie čtyřkolek Ignacia Casaleho.
Tým posílil také jediný český pilot formule 1 Tomáš Enge. Ten bude spolu se sympatickou navigátorkou Markétou Skácelovou na Dakaru debutovat.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
24. 11. 2020 20:07
Čtyřicet dní před startem Rallye Dakar představila Buggyra svůj tým pro návrat slavné soutěže na území Saúdské Arábie. O velká překvapení nebyla nouze.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy