České kamiony dominovaly na Baja Aragón. A nebýt defektu, mohl Prokop vládnout i autům

Radek Vičík Radek Vičík
25. 7. 2018 14:04
Víkendová dálková soutěž Baja Aragón ukázala, že čeští jezdci se na příští ročník Rallye Dakar připravuji pilně. Odvezli si celou řadu trofejí.
Baja Aragón 2018: Jaroslav Valtr, Tatra
Baja Aragón 2018: Jaroslav Valtr, Tatra | Foto: Bonver Dakar Team

Nejúspěšnějším českým pilotem na víkendovém závodě Světového poháru v cross country rallye Baja Aragón byl Jaroslav Valtr. V Tatře týmu Bonver se držel v čele po celou dobu třídenní soutěže.

"Věděli jsme, že Martin Macík se bude snažit stáhnout časový náskok a počítali jsme s tím, že nás dojede. Pustili jsme jej před sebe a pak jsme už jen kontrolovali časový odstup. Celkově jsem spokojený, auto fungovalo skvěle a sedli jsme si i jako posádka. Chci klukům i celému týmu poděkovat za skvěle odvedenou práci," popsal závěrečné nedělní dějství rallye jezdec, jenž byl v posádce spolu s Miroslavem Zbrankem a Radimem Kaplánkem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy