Hrozivé nehody na Dakaru. "Vše se zdálo být normální," nechápal jezdec

Video Video
6. 1. 2022 10:32
Piloti Benediktas Vanagas a Guerlain Chicherit měli během čtvrté etapy Rallye Dakar spektakulární nehodu. Litevce Vanagase ve vysoké rychlosti "nakopl" mírně zvlněný terén tak, že udělal salto ve vzduchu, a pak několik dalších o tvrdou pouštní pistu.
Automobiloví závodníci Vanagas a Chicherit přežili na Dakaru spektakulární nehody. | Video: Asociated Press

Francouz Chicherit zase nezvládl přejezd duny a jeho vůz skončil v troskách. Oba jezdci ale z vážně vypadajících nehod vyvázli bez zranění. "Nevím, jak se to stalo. Vše se zdálo být normální. Najednou nás to vymrštilo do vzduchu," popisoval situaci na místě nehody Vanagas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy