Maléry pokračují. První etapa Dakaru byla zrušena kvůli přívalovým dešťům

Radek Vičík Radek Vičík
3. 1. 2016 14:14
Po předčasně ukončeném sobotním prologu byla dnešní první etapa zrušena kvůli přívalovým dešťům. Nemohly vzlétnout vrtulníky zajišťující závodníkům lékařskou pomoc.
Jezdec na Dakaru stejně jako celou Argentinu trápí bouřky a silné deště.
Jezdec na Dakaru stejně jako celou Argentinu trápí bouřky a silné deště. | Foto: Reuters

Rosario - Patálie letošní Rallye Dakar nekončí. Po včerejší nehodě během prologu, kdy Číňanka Kuo Mej-ling zranila čtyři diváky (více čtěte ZDE) byla nedělní první etapa slavné soutěže zrušena kvůli nepřízni počasí.

Argentinu bičující přívalové deště nejprve donutily pořadatele start etapy o dvě hodiny odložit, aby nakonec první "ostrou" etapu museli zrušit úplně. Automobily a kamiony měly absolvovat rychlostní zkoušku dlouhou 258 km, motocykly a čtyřkolky 227 km.

Toto měli mít závodníci dnes před sebou - video ZDE

Silný déšť před startem zrušené 1. etapy Rallye Dakar:

Důvodem zrušení nebyla ani tak voda na silnici jako počasí nezbytné pro let vrtulníků zajišťujících rychlou lékařskou pomoc. "Vrtulníky musí zajišťovat bezpečnost účastníků a nemohou vzlétnout kvůli špatným povětrnostním podmínkám v oblasti rychlostní zkoušky a na konci etapy," uvedli pořadatelé v oficiálním prohlášení.

Celý konvoj účastníků Dakaru tak volným temnem zamířil do cíle etapy, Villa Carlos Paz. Motocyklisté a jezdci čtyřkolek se vydali v konvoji, piloti automobilů samostatně a jezdci kamionů po trase určené asistenčním vozům.

Déšť pohledem Carlose Sainze :

 

Právě se děje

Další zprávy