Dakar: Klymčiw v 9. etapě devatenáctý, Pabiška ztratil

13. 1. 2015 19:47
Devátá etapa Rallye Dakar nevyšla českému jezdci Davidu Pabiškovi, který ztrail dvě hodiny. Ondřej Klymčiw dojel devatenáctý, Milan Engel pětadvacátý.
Rallye Dakar 2015: Ondřej Klymčiw
Rallye Dakar 2015: Ondřej Klymčiw | Foto: Barth Racing

Calama (Chile) - Motocyklista Ondřej Klymčiw obsadil v 9. etapě Rallye Dakar devatenácté místo a podruhé za sebou se nováček legendární soutěže vešel do elitní dvacítky. V průběžném pořadí si polepšil o jednu příčku na dvacátou.

Další český jezdec Milan Engel obsadil dnes 25. místo, David Pabiška ztratil v etapě mezi chilskými městy Iquique a Calamou dvě hodiny. V čele kategorie motocyklů zůstal obhájce prvenství Španěl Marc Coma.

Klymčiw ztratil nejvíce času hledáním devátého kontrolního bodu. "Nakonec jsem to po dvaceti minutách vzdal a jel jsem dál bez něho. V cíli mi oznámili, že byl o 3 kilometry vedle mimo trasu. Roadbook byl na tuhle etapu opravdu špatný," uvedl na facebooku.

Průběžný lídr Coma dorazil do cíle třetí, vítězem dnešní etapy je Hélder Rodrigues z Portugalska. Nejrychlejší z Čechů Klymčiw za ním zaostal o hodinu a pět minut.

Kamiony jsou zatím stále na trati. Ve středu se účastníci dakarské rallye vrátí do Argentiny. Soutěž skončí v sobotu.

Rallye Dakar - 9. etapa: Iquique - Calama v Chile (539 km celkem/451 km rychlostní zkouška):

Motocykly: 1. Rodrigues 5:06:14, 2. Goncalves (oba Portug./Honda) -3:51, 3. Coma (Šp./KTM) -7:34, ...19. Klymčiw -1:05:10, 25. Engel -1:18:40, 38. Pabiška (všichni ČR/KTM) -2:02:17.

Průběžné pořadí: 1. Coma 34:05:00, 2. Goncalves -5:28, 3. Quintanilla (Chile/KTM) -26:25, ...20. Klymčiw -4:52:39, 23. Pabiška -6:05:31, 29. Engel -6:38:16.