Polovina Dakaru: České radosti a strasti, povodně i první mrtvý

Připomeňte si s námi nejdůležitější události prvního týdne Rallye Dakar, která vyvrcholí tuto sobotu závěrečnou etapou s cílem v argentinském Rosariu.
Největšího úspěchu dosáhl Martin Kolomý v Tatře, který vybojoval roudnické stáji Buggyra ve třetí etapě cenné vítězství.
Jenže cesta vzhůru průběžnou výsledkovou listinou směrem k vytoužené nejlepší trojce skončila pro Kolomého v sedmé etapě. V ní havaroval a ztratil více než dvě hodiny.
Ještě hůř dopadl další z českých favoritů v kategorii kamionů. Aleš Loprais doplatil na maratonskou etapu bez přímé podpory servisních vozů a zaseklé ložisko Iveca pro něj znamenalo konečnou.
Moc nechybělo a Dakar by přišel i o nejúspěšnějšího českého zástupce v kategorii automobilů. Matador světového šampionátu v rallye Martin Prokop si premiéru "zpestřil" otočením své Toyoty na střechu. Do hry ho vrátil až obětavý polský jezdec a bývalý fenomenální skokan na lyžích Adam Malysz.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
11. 1. 2016 6:00
Připomeňte si s námi nejdůležitější události prvního týdne Rallye Dakar, která vyvrcholí tuto sobotu závěrečnou etapou s cílem v argentinském Rosariu.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy