Polovina Dakaru: České radosti a strasti, povodně i první mrtvý

Připomeňte si s námi nejdůležitější události prvního týdne Rallye Dakar, která vyvrcholí tuto sobotu závěrečnou etapou s cílem v argentinském Rosariu.
Největšího úspěchu dosáhl Martin Kolomý v Tatře, který vybojoval roudnické stáji Buggyra ve třetí etapě cenné vítězství.
Jenže cesta vzhůru průběžnou výsledkovou listinou směrem k vytoužené nejlepší trojce skončila pro Kolomého v sedmé etapě. V ní havaroval a ztratil více než dvě hodiny.
Ještě hůř dopadl další z českých favoritů v kategorii kamionů. Aleš Loprais doplatil na maratonskou etapu bez přímé podpory servisních vozů a zaseklé ložisko Iveca pro něj znamenalo konečnou.
Moc nechybělo a Dakar by přišel i o nejúspěšnějšího českého zástupce v kategorii automobilů. Matador světového šampionátu v rallye Martin Prokop si premiéru "zpestřil" otočením své Toyoty na střechu. Do hry ho vrátil až obětavý polský jezdec a bývalý fenomenální skokan na lyžích Adam Malysz.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
11. 1. 2016 6:00
Připomeňte si s námi nejdůležitější události prvního týdne Rallye Dakar, která vyvrcholí tuto sobotu závěrečnou etapou s cílem v argentinském Rosariu.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 52 minutami

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy