Polovina Dakaru: České radosti a strasti, povodně i první mrtvý

Připomeňte si s námi nejdůležitější události prvního týdne Rallye Dakar, která vyvrcholí tuto sobotu závěrečnou etapou s cílem v argentinském Rosariu.
Největšího úspěchu dosáhl Martin Kolomý v Tatře, který vybojoval roudnické stáji Buggyra ve třetí etapě cenné vítězství.
Jenže cesta vzhůru průběžnou výsledkovou listinou směrem k vytoužené nejlepší trojce skončila pro Kolomého v sedmé etapě. V ní havaroval a ztratil více než dvě hodiny.
Ještě hůř dopadl další z českých favoritů v kategorii kamionů. Aleš Loprais doplatil na maratonskou etapu bez přímé podpory servisních vozů a zaseklé ložisko Iveca pro něj znamenalo konečnou.
Moc nechybělo a Dakar by přišel i o nejúspěšnějšího českého zástupce v kategorii automobilů. Matador světového šampionátu v rallye Martin Prokop si premiéru "zpestřil" otočením své Toyoty na střechu. Do hry ho vrátil až obětavý polský jezdec a bývalý fenomenální skokan na lyžích Adam Malysz.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
11. 1. 2016 6:00
Připomeňte si s námi nejdůležitější události prvního týdne Rallye Dakar, která vyvrcholí tuto sobotu závěrečnou etapou s cílem v argentinském Rosariu.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy