Dakar na český způsob: Vyhraná etapa a mnohé nenaplněné ambice

Projděte si s námi bilanci všech českých účastníků na Rallye Dakar 2016. Od Kolomého triumfu v etapě až po řadu výpadků a zmařených nadějí.
Nejvýše se umístil Jaroslav Valtr, který Tatru dovezl na celkovém osmém místě.
Po roční pauze je to pro šternberského pilota a jeho zbrusu novou Tatru Phoenix velký úspěch.
Roudnická Buggyra může být spokojena i s tím, že má na svém kontě nejlepší český individuální výkon na Dakaru. Martin Kolomý dokázal v Tatře 815 vyhrát třetí etapu.
Jenže pak přišly karamboly v etapách číslo sedm a osm a závodník z Bruntálu se rázem propadl až kamsi do třetí desítky výsledkové listiny.
Foto: Buggyra Media
Radek Vičík Radek Vičík
19. 1. 2016 5:58
Projděte si s námi bilanci všech českých účastníků na Rallye Dakar 2016. Od Kolomého triumfu v etapě až po řadu výpadků a zmařených nadějí.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 20 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč), RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy