Citroën opustí na rok MS v rallye, Loeb vymění okruhy zcela za Dakar

Radek Vičík Radek Vičík
19. 11. 2015 13:16
Značka Citroën přehodnotila svoje sportovní účinkování v příští sezoně: na rok opustí MS v rallye a ve světovém šampionátu cestovních vozů skončí Sébastien Loeb.
Citroën i jeho největší hvězdu Sébastiena Loeba čekají v pří sezoně velké změny.
Citroën i jeho největší hvězdu Sébastiena Loeba čekají v pří sezoně velké změny. | Foto: Citroën Racing

Paříž - Malou revoluci zažije v příští sezoně sportovní oddělení Citroënu. Francouzská značka se rozhodla na rok opustit světový šampionát v rallye a v MS cestovních vozů (WTCC) si nechá pouze dva vozy. Sébastien Loeb se tak z okruhů naplno vrátí do terénu, ale už jako člen výpravy sesterského Peugeotu na Rallye Dakar 2016.

Čekání na nová pravidla

Loeb právě v Citroënu mezi lety 2004 až 2012 absolutně ovládl svět rallye a získal nevídaných devět titulů mistra světa za sebou. Po jeho odchodu ale tovární tým paběrkuje a poslední tři roky se na vítězné vlně veze Sébastien Ogier ve Volkswagenu.

Teď se francouzská značka na rok uchýlí do ústraní, aby s novými pravidly WRC v roce 2017 znovu nasadil svůj tovární tým. "Nikdy jsme se netajili nadšením pro pravidla WRC platná od roku 2017. Vidíme to jako novou velkou výzvu, která nás silně motivuje," uvedl sportovní ředitel Citroënu Yves Matton.

Na okruzích jen dva vozy

Jeho "ovečky" dál zůstanou ve světovém šampionátu cestovních vozů, ale už jen se dvěma továrními vozy. Argentinec José María López bude obhajovat titul z posledních dvou let, spolu s ním opět ojede zkušený Francouz Yvan Muller.

Naopak svět závodních okruhů po dvou letech působení v mistrovství světa opustí Loeb, jenž má spolu s dalšími hvězdami pomoci Peugeotu vyhrát Rallye Dakar.

"Je to konec jedné životní etapy. Jsem šťastný, že jsem se mohl podílet na úspěších značky Citroën v MS v rallye i cestovních vozů. Vedle skvělých výsledků jsme spolu prožili soustu úžasných chvil," řekl Loeb.

 

Právě se děje

Další zprávy