Na motocykly v Brně půjde 30 milionů. Chládek chtěl víc

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 7. 2014 11:18
Stát nakonec motocyklové Grand Prix České republiky v Brně pomůže 30 miliony korun.
Grand Prix v Brně, to je svátek pro fanoušky motorismu.
Grand Prix v Brně, to je svátek pro fanoušky motorismu. | Foto: Infront

Praha - Stát nakonec motocyklové Grand Prix České republiky v Brně přispěje 30 miliony korun.

Návrh Marcela Chládka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy, sice původně hovořil o částce o deset milionů vyšší, ovšem premiér Bohuslav Sobotka se nakonec rozhodl dotaci o čtvrtinu snížit.

Dvacet milionů půjde z kapitoly ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Dalších deset milionů pak bude na tuto akci vyčleněno z vládní rozpočtové rezervy ministerstva financí. Odtud přitom mělo být podle návrhu vyplaceno o deset milionů více.

„Předložíme premiérovi návrh 20 + 20. Abych to rozklíčoval: dvacet milionů bychom dali z prostředků ministerstva školství, určených na sport. A dvacet milionů by se doplnilo ze státní rozpočtové rezervy,“ řekl před jednáním vlády ministr Marcel Chládek deníku Aktuálně.cz.

Dalšími 15 miliony by dohromady měly přispět i město Brno a Jihomoravský kraj. Pořadatelé motocyklové Velké ceny z Automotodromu Brno ovšem po státu chtěli celkem 70 milionů korun.

Přestože jejich akci navštěvuje až 200 000 diváků, pořadatelé argumentují tím, že tzv. zalistovací poplatek, čili vlastně licence potřebná k tomu, aby se v Brně mohl konat závod započítávaný do mistrovství světa, činí právě 70 milionů korun.

Loni se na závodišti v průběhu závodního víkendu objevilo 222 710 diváků, rekord drží ročník 2007, kdy se okolo trati sešlo celkem 245 039 lidí.

Letos se Velká cena ČR uskuteční na brněnském Masarykově okruhu v termínu od 15. do 17. srpna.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy