Češi v tréninku v Malajsii pokaždé jednou zazářili

Sport Sport
19. 10. 2012 9:10
Jezdce MotoGP potrápilo v Sepangu počasí.
Karel Abraham zajel v pátek lépe na mokré trati.
Karel Abraham zajel v pátek lépe na mokré trati. | Foto: Reuters

Sepang - Vždy v jednom ze dvou pátečních tréninků na Velkou cenu Malajsie závodu MS silničních motocyklů se čeští závodníci dokázali dostat mezi elitu.

Jakub Kornfeil na stroji FTR Honda obsadil hned v prvním měření třídy Moto3 druhé místo a i když se odpoledne už nezlepšil, celkově mu to stačilo na sedmý nejlepší výkon pátku.

Jako na dvou různých tratích se cítili piloti MotoGP. Zatímco dopolední trénink probíhal standardně na suchu, odpoledne začalo pršet, takže se jezdci rázem zpomalili o deset vteřin.

Na vodu se také vydala jen polovina jezdeckého pole, v boxech například zůstal všichni piloti továrních týmů Hondy i Yamahy. Karel Abraham potvrdil svoje tradiční umění na vodě a svoji Ducati dovedl k pátému nejlepšímu času.

Ten byl ovšem na hony vzdálen výsledku Daniho Pedrosy (Honda) z dopoledne. Španěl se stal králem dne časem 2:01,621 minuty. Dobrý den Hondy podtrhnul druhý Casey Stoner, až třetí byl lídr seriálu Jorge Lorenzo s Hondou. Dopoledne se Abraham zařadil na 12. pozici se ztrátou více než tří vteřin na Pedrosu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy