Češi v Austrálii odstartují z třetí a čtvrté řady závodu Moto3

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 17. 10. 2015 8:09
Čeští jezdci se v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Austrálie silničních motocyklů vešli oba do první patnáctky, Jakub Kornfeil obsadil devátou pozici, Karel Hanika byl tří místa za ním.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Phillip Island - Jakub Kornfeil na stroji KTM obsadil deváté místo v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie silničních motocyklů třídy Moto3. Karel Hanika v sedle stroje stejné značky skočil dvanáctý.

Výsledek kvalifikace nasměroval Kornfeila do třetí řady startovního roštu nedělní Grand Prix, Hanika bude stát hned za ním ve čtvrté řadě.

Pro pole position si dojel Brit Danny Kent v čase 1:36,180 minuty, Kornfeil na něj ztratil osm desetin vteřiny. Hanka byl ještě o více než desetinu pomalejší

V MotoGP si pro kvalifikační vítězství dojal šampion z posledních dvou let Marc Marquez na Hondě.

Z dvojici aspirantů na letošní titul z tovární stáje Yamaha zajel na okruhu Philip Island lépe Jorge Lorenzo, jenž byl třetí. Jeho rival a lídr seriálu Valentino Rossi se postaví až na sedmé místo, tedy o dvě řady za Španěla.

Víkendový náhradník za zraněného Karla Abrahama, domácí jezdec Anthony West, nepostoupil z první části kvalifikace a obsadil konečné 23. místo.

Anthony West v kombinéze stáje AB Motoracing:

Kvalifikaci Moto2 ovládl Španěl Alex Rins, už jistý mistr světa Johann Zarco z Francie obsadil až sedmou příčku.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Kent 1:36,180, 2. McPhee (oba Brit./Honda) -0,360, 3. Oliveira (Portug./KTM) -0,426, ...9. Kornfeil -0,831, 12. Hanika (oba ČR/KTM) -0,989.

Moto2: 1. Rins 1:32,523, 2. Pons (oba Šp./Kalex) -0,214, 3. Lowes (Brit./Speed Up) -0,264.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:28,364, 2. Iannone (It./Ducati), 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) oba -0,316.