Aktualizováno 26. 9. 2015 16:24
Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Aragonie silničních motocyklů.
Jakub Kornfeil na své KTM třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na své KTM třídy Moto3. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Alcaňiz  -  Jakub Kornfeil obsadil na okruhu Motorland Aragon v kvalifikaci třídy Moto3  na Velkou cenu Aragonie silničních motocyklů dvanácté místo, Karel Hanika byl hned za ním třináctý.Karel Abraham v MotoGP se postaví na startu MotoGP na 23. pozici.

Na vítězného Eneu Bastianniniho na Hondě Češi v sedle strojů KTM ztratili necelou vteřinu.

Abraham "tradičně" vypadl v první část kvalifikace MotoGP a na své Open Hondě skončil celkově na 23. místě. Postup do druhé kvalifikace mu unikl o 1,6 vteřiny.

V ní i přes pádu v samotném závěru kraloval obhájce titulu Marc Marquez na Hondě, když lídr seriálu Valentino Rossi v sedle Yamahy obsadil až šesté místo. Marquze v první řadě doplní Rossiho týmový kolega Jorge Lorenzo a Andrea Iannone s Ducati. Italský jezdec si přitom před závodem v Aragonii podruhé v této sezoně vymkl ramenní klub.

Také ve třídě Moto2 si pro pole position dojel obhájce titulu. Nejlepší čas zajel Esteve Rabat, který bojuje o naději v souboji se suverénním vedoucím mužem průběžného hodnocení seriálu Johannem Zarcem.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu - kvalifikace:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:57,755, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,200, 3. Kent (Brit./Honda) -0,201, ...12. Kornfeil -0,943, 13. Hanika (oba ČR/KTM) -0,978.

Moto2: 1. Rabat 1:52,232, 2. Rins (oba Šp./Kalex) -0,035, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,427.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:46,635, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,108, 3. Iannone (It./Ducati) -0,543, ...23. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.