Českým motocyklistům první kvalifikace nové sezony nevyšla

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 28. 3. 2015 19:19
Výsledky kvalifikace na Vlekou cenu Kataru silničních motocyklů.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Images

Losail - Ani jeden z trojice českých zástupců v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Kataru se nevešel do první desítky. Ve třídě Moto3 obsadil Karel Hanika na KTM 14. místo a Jakub Kornfeil v sedle motocyklu stejné značky byl klasifikován až na 26. pozici. Karel Abraham v MotoGP vypadl v první části kvalifikace a patří mu konečná dvacátá pozice.

Hanikovi nepomohlo ani to, že ztrátu na čelo závodního pole proti tréninkům stáhl na polovinu a na startu zítřejšího závodu se postaví do páté řady, jeho krajanovi bude patřit řada číslo devět.

"Dnešní kvalifikace je jedno velké zklamání. Šestadvacáté místo rozhodně není naším cílem. Všechno, co teď můžu udělat, je to, že to hodím za hlavu a budu se soustředit na zítřek," sdělil zklamaný Kornfeil.

Jezdcům na KTM se dnes vůbec nedařilo a nejlepší její závodník, Miquel Oliveira, byl na osmém místě jediným zástupce rakouské značky v první desítce. První pole position sezony pro sebe vybojoval Francouz Alexis Masbou na Hondě.

V Moto2 byl ze všech jezdců nejrychlejší Brit Sam Lowes, který na stroji Speed Up podobně jako v trénincích uhájil pozici před celou skupinou jezdců na Kalexech, jimž dnes vévodil Johann Zarco z Francie.

Abrahamovi v MotoGP unikl postup do druhé části o šest desetin vteřiny. Mezi jezdci na stroji specifikaci "Open" byl pátý.

"Podařilo se nám zlepšit náš čas, ale samozřejmě s výsledkem spokojený nejsem, už proto že na testech jsme byli rychlejší. Není to o žádných velkých problémech, máme na doladění jen drobnosti, ale dnes to prostě nevyšlo," litoval jezdec stáje Cardion AB Motoracing.

Trochu nečekaným vítězem se v elitní třídě MotoGP stal Andrea Dovizioso na Ducati, který bude mít v první řadě vedle sebe Daniho Pedrosu a Marca Marqueze na Hondách.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Masbou (Fr./Honda) 2:06,170, 2. I. Viňales (Šp./Husqvarna) -0,067, 3. Antonelli (It./Honda) -0,075, ...14. Hanika -0,645, 26. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,432.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 1:59,423, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,332, 3. Rabat (Šp./Kalex) -0,390.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 1:54,113, 2. Pedrosa -0,217, 3. M. Márquez (oba Šp./Honda) -0,324, ...20. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy