Bývalý šéf Ferrari Montezemolo: Se Schumacherem to není dobré

Sport Sport
4. 2. 2016 18:15
Bývalý boss stáje Ferrari Luca di Montezemolo tvrdí, že nemá dobré zprávy o zdravotním stavu hvězdy formule 1 Michaela Schumachera. Ten se dál zotavuje z vážného poranění halvy způsobeného
Luca di Montezemolo (vpředu) a Michael Schumacher v boxech stáje F1 Ferrari.
Luca di Montezemolo (vpředu) a Michael Schumacher v boxech stáje F1 Ferrari. | Foto: Reuters

Řím - Nejnovější informace o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera nejsou podle bývalého šéfa stáje Ferrari Lucy di Montezemola dobré.

"Život je zvláštní"

"Schumi" je v hledáčku médií i fanoušků od nehody při lyžování, kdy si v prosinci 2013 vážně poranil hlavu, navíc o zdravotním stavu bývalé hvězdy F1 neproniknou ven žádné oficiální zprávy.

"Mám nové zprávy a ty nejsou bohužel dobré," uvedl Montezemolo bez dalších podrobností italským novinářům.

"Život je zvláštní. Byl to fantastický jezdec a ve Ferrari měl jedinou havárii, v roce 1999," dodal současný člen dozorčí rady italského národního leteckého dopravce Alitalia.

Od nejhoršího uchránila hvězdu helma

Schumacher utrpěl v Méribelu před více než dvěma roky po nárazu do kamene těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

V nemocnici v Grenoblu Schumacher hned podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku. Lékaři ho z něj probouzeli téměř půl roku, závodník se kómatu úplně probral až v půlce loňského června.

Z nemocnice pak zamířil do Švýcarska na univerzitní kliniku v Lausanne a potom do svého domu v městečku Gland. Tam mu manželka Corinna nechala připravit vlastní rehabilitační klinika, která podle deníku Daily Mirror "spolkne" týdně 143 000 eur (téměř 3,9 mil. Kč). Nad závodníkem má 24 hodin denně bdít patnáct odborníků od lékařů po rehabilitační sestry.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy