Bývalý šéf Ferrari Montezemolo: Se Schumacherem to není dobré

Sport Sport
4. 2. 2016 18:15
Bývalý boss stáje Ferrari Luca di Montezemolo tvrdí, že nemá dobré zprávy o zdravotním stavu hvězdy formule 1 Michaela Schumachera. Ten se dál zotavuje z vážného poranění halvy způsobeného
Luca di Montezemolo (vpředu) a Michael Schumacher v boxech stáje F1 Ferrari.
Luca di Montezemolo (vpředu) a Michael Schumacher v boxech stáje F1 Ferrari. | Foto: Reuters

Řím - Nejnovější informace o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera nejsou podle bývalého šéfa stáje Ferrari Lucy di Montezemola dobré.

"Život je zvláštní"

"Schumi" je v hledáčku médií i fanoušků od nehody při lyžování, kdy si v prosinci 2013 vážně poranil hlavu, navíc o zdravotním stavu bývalé hvězdy F1 neproniknou ven žádné oficiální zprávy.

"Mám nové zprávy a ty nejsou bohužel dobré," uvedl Montezemolo bez dalších podrobností italským novinářům.

"Život je zvláštní. Byl to fantastický jezdec a ve Ferrari měl jedinou havárii, v roce 1999," dodal současný člen dozorčí rady italského národního leteckého dopravce Alitalia.

Od nejhoršího uchránila hvězdu helma

Schumacher utrpěl v Méribelu před více než dvěma roky po nárazu do kamene těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

V nemocnici v Grenoblu Schumacher hned podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku. Lékaři ho z něj probouzeli téměř půl roku, závodník se kómatu úplně probral až v půlce loňského června.

Z nemocnice pak zamířil do Švýcarska na univerzitní kliniku v Lausanne a potom do svého domu v městečku Gland. Tam mu manželka Corinna nechala připravit vlastní rehabilitační klinika, která podle deníku Daily Mirror "spolkne" týdně 143 000 eur (téměř 3,9 mil. Kč). Nad závodníkem má 24 hodin denně bdít patnáct odborníků od lékařů po rehabilitační sestry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy