Bývalý šéf Ferrari Montezemolo: Se Schumacherem to není dobré

Sport Sport
4. 2. 2016 18:15
Bývalý boss stáje Ferrari Luca di Montezemolo tvrdí, že nemá dobré zprávy o zdravotním stavu hvězdy formule 1 Michaela Schumachera. Ten se dál zotavuje z vážného poranění halvy způsobeného
Luca di Montezemolo (vpředu) a Michael Schumacher v boxech stáje F1 Ferrari.
Luca di Montezemolo (vpředu) a Michael Schumacher v boxech stáje F1 Ferrari. | Foto: Reuters

Řím - Nejnovější informace o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera nejsou podle bývalého šéfa stáje Ferrari Lucy di Montezemola dobré.

"Život je zvláštní"

"Schumi" je v hledáčku médií i fanoušků od nehody při lyžování, kdy si v prosinci 2013 vážně poranil hlavu, navíc o zdravotním stavu bývalé hvězdy F1 neproniknou ven žádné oficiální zprávy.

"Mám nové zprávy a ty nejsou bohužel dobré," uvedl Montezemolo bez dalších podrobností italským novinářům.

"Život je zvláštní. Byl to fantastický jezdec a ve Ferrari měl jedinou havárii, v roce 1999," dodal současný člen dozorčí rady italského národního leteckého dopravce Alitalia.

Od nejhoršího uchránila hvězdu helma

Schumacher utrpěl v Méribelu před více než dvěma roky po nárazu do kamene těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

V nemocnici v Grenoblu Schumacher hned podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku. Lékaři ho z něj probouzeli téměř půl roku, závodník se kómatu úplně probral až v půlce loňského června.

Z nemocnice pak zamířil do Švýcarska na univerzitní kliniku v Lausanne a potom do svého domu v městečku Gland. Tam mu manželka Corinna nechala připravit vlastní rehabilitační klinika, která podle deníku Daily Mirror "spolkne" týdně 143 000 eur (téměř 3,9 mil. Kč). Nad závodníkem má 24 hodin denně bdít patnáct odborníků od lékařů po rehabilitační sestry.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Německá policie vyšetřuje motiv řidiče, který najel do průvodu. V nemocnici zůstává 35 lidí

Po incidentu, při kterém v pondělí 29letý Němec najel autem do masopustního průvodu v hesenském Volkmarsenu, zůstává 35 lidí v nemocnici. Dalších 17 bylo ošetřeno ambulantně. Na Twitteru to uvedla hesenská policie, podle níž je mezi zraněnými také 18 dětí.

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Muž, který se podle listu Bild jmenuje Maurice P. a také pochází z této zhruba sedmitisícové obce, utrpěl při činu poranění hlavy. Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německá ekonomika ve čtvrtletí stagnovala, potvrdili statistici

Hrubý domácí produkt Německa ve čtvrtém čtvrtletí po růstu o 0,1 procenta v předchozím kvartálu podle očekávání stagnoval. Ve své konečné zprávě to v úterý uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje. Hlavní podíl měl na výsledku pokles vývozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy