Buggyra má truckový Pohár konstruktérů, testovač Matějovský uspěl v ETCC

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 10. 2015 19:55
Stáj Buggyra v posledním závodě sezony ve francouzském Le Mans vybojoval titul týmových šampionů v mistrovství Evropy tahačů, její jezdec Adam Lacko byl druhý. Vavříny o víkendu sbírali i testovač roudnické stáje Michal Matějovský v Evropském poháru cestovních vozů (ETCC).
Adam Lacko je druhým nejlepším evropským pilotem tahačů na okruzích.
Adam Lacko je druhým nejlepším evropským pilotem tahačů na okruzích. | Foto: Buggyra/Martin Hůle

Le Mans  - Adam Lacko si v závěrečném dílu mistrovství Evropy tahačů v Le Mans na okruhu Bugatti zajistil titul vicemistra. Zároveň přispěl k tomu, že česká stáj Buggyra vyhrála Pohár konstruktérů a vrátila se po šesti letech na evropský trůn. Navíc její rezervní pilot Michal Matějovský ovládl hodnocení své třídy v rámci Evropského poháru cestovních vozů (ETCC), který o víkendu končil v italské Perguse.

O pořadí rozhodla až úplně poslední jízda

O druhé místo v šampionátu za již jistým vítězem Maďarem Norbertem Kissem se Lacko přetahoval s Němcem Jochenem Hahnem. První ze dvou dnešních jízd vyzněla lépe pro Lacka, jenž si dojel pro bronz, zatímco Hahn byl šestý.

Druhý závod byl už od začátku napínavější. Lackovi se vydařil start a po chvíli už útočil na Hahna. Němec se ale nechtěl nechat předjet, narazil do Lackova vozu a prorazil mu pneumatiku na zadní nápravě. I přes tento handicap však Lacko udržel pozici před Hahnem až do cíle.

"Byl to boj, ale dokázal jsem to. Nevěřil jsem, že to bez gumy dojedu, ale říkal jsem si: když to dokáže Martin Kolomý na Dakaru, tak já také,? radoval se Lacko.

Vršecký se ubránil před Albacetem

David Vršecký dojel dvakrát čtvrtý a připsal si body, kterými si pojistil celkově čtvrté místo před Španělem Antoniem Albacetem. Navíc přispěl k suverénnímu vítězství značky, která po celou sezonu odolávala přesile vozů MAN.

"Je to fantazie, splnili jsme oba úkoly, se kterými jsme do Le Mans jeli - máme týmové zlato a Adam je vicemistr. Já jsem se čtvrtým místem taky spokojený, letos mně brambory nějak zachutnaly," řekl roudnický rodák Vršecký.

Pohár má i Matějovský

Cenný kov si v konečném hodnocení svého šampionátu odvezl i testovací jezdec Buggyry Matějovský, jenž si v italské Persuse zajistil vítězství v kategorii Super 2000 TC2.v rámci ETCC.

Titul si pilot závodící v BMW 320 v barvách týmu Křenek Motorsport zajistil dvěma druhými místy. V konečném hodnocení vybojoval o 17 bodů víc než jeho soupeř v boji o titul Peter Rikli ze Švýcarska v Hondě CIvic.

"Je to určitě největší úspěch v mé dosavadní kariéře," řekl v cíli šťastný Matějovský.Jeho stájový kolega Petr Fulín byl s vozem Seat Leon Cup Racer v silnější řídě Single Make Trophy celkově druhý.

Mistrovství Evropy tahačů v Le Mans (Francie):

Nedělní první závod: 1. Albacete (Šp./MAN) 23:29,521, 2. Kiss (Maď./MAN) -0,222, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -3,158, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -11,718, ...12. Vojtíšek (ČR/MAN) -42,523.

Nedělní druhý závod: 1. Reinert (Něm./MAN) 23:48,230, 2. Körber -4,416, 3. Janiec (Fr./MAN) -7,932, 4. Vršecký -8,512, 5. Lacko -16,403, ...12. Vojtíšek -21,912.

Konečné pořadí ME: 1. Kiss 599, 2. Lacko 447, 3. Hahn 440, 4. Vršecký 405, ...12. Vojtíšek 22.

Pohár konstruktérů: 1. Buggyra 897, 2. MAN Oxxo Lion 855, 3. MAN Reinert 759, 4. MAN Bernau 565, 5. Mercedes Tankpool 83.

 

Právě se děje

Další zprávy