reklama
 
 

Lacka s Vršeckým čeká v boji o oba tituly nová výzva. Jmenuje se Slovakia Ring

14. 7. 2017 10:05
Evropské tahače zamíří na svoji letošní čtvrtou zastávku na Slovakia Ring. Trať vybudovaná jen 30 km od Bratislavy nabízí dlouhou dráhu měřící bez 78 metrů rovných šest kilometrů. Adam Lacko na ní bude obhajovat vedení v seriálu a spolu s Davidem Vršeckým pak pro Buggyru i první místo v Poháru konstruktérů.

Praha - Adam Lacko a David Vršecký budou o víkendu usilovat o další body v evropském šampionátu tahačů na okruzích. A jezdce v barvách Buggyry nečeká nic jiného než zbrusu nový přírůstek v kalendáři seriálu - Slovakia Ring.

Na slovenský okruh přijíždí roudnický tým jako suverén mistrovství Evropy. Poprvé v této dekádě má v moci jak vedení v hodnocení jezdců, tak i první pozici v Poháru konstruktérů.

Zkušenosti z auta v kamionu neplatí

Lacko už pět závodů za sebou nepoznal hořkost porážky a v Misanu a Nürburgringu získal dohromady 108 bodů ze 110 možných. Ovšem rodák z Čeladné se svým náskokem nenechává unést.

"Je to hodně dobré, ale může to být ještě o něco lepší. Abych pravdu řekl, superlativy na moji adresu jsou přehnané, na druhou stranu chápu reakce fanoušků Buggyry, kteří při nás stáli i v nepříliš úspěšných časech," uvedl  Lacko.

Výhodou může být, že jako jediný z celého pole pilotů kamionů už na slovenské trati závodil, byť se sportovním vozem.

"Je to pravda, ale osobní auta a trucky představují dvě diametrálně odlišné disciplíny. Kromě toho se konkurence dostala po Nürburgringu do situace, kdy nemá moc, co ztratit, což se pro všechny může jevit jako výhoda. A nezapomínejme na fakt, že mými soupeři jsou jezdci jako Hahn, Albacete, Kiss a Körber, kteří dohromady vybojovali jedenáct titulů mistrů Evropy. K tomu Steffi Halmová, která závodí v životní formě a může jenom získat," filozofuje 32letý pilot.

Každý pátý jezdec je z Česka

"Přestože Nürburgring nevyšel podle mých představ, závodění v Evropě si užívám. V první řadě musíme připravit Adamovi vítězné auto, což však neznamená, že netoužím zabojovat o bednu," shrnul Vršecký své ambice.

Vedle dvojice jezdců Buggyry se na startovní listině poprvé od loňské tvrdé havárie v Le Mans objeví také veterán František Vojtíšek s vozem MAN. Češi tak v 15členném startovním poli budou tvořit rovnou pětinu.

První dva závody jsou na Slovakia Ringu naplánované na sobotu, další dva se pojedou v neděli. Z celého víkendu vám Aktuálně.cz přinese zpravodajství přímo z okruhu umístěného nedaleko od Bratislavy.

autor: Radek Vičík | 14. 7. 2017 10:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama