Lacko měnil motor, ale evropský titul mu neunikl. Vršecký v Jaramě vyhrál druhý závod

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 7. 10. 2017 18:33
Adam Lacko si v Jaramě dojel pro vysněnou korunu evropského šampiona v závodech tahačů na okruzích. Stačilo mu k tomu druhé místo v prvním závodě v sobotu.
Adam Lacko rozdával hned po dojetí rozhodující jízdy šampionátu rozhovory.
Adam Lacko rozdával hned po dojetí rozhodující jízdy šampionátu rozhovory. | Foto: Radek Vičík

Jarama (od našeho zpravodaje) - Adam Lacko potvrdil ve španělské Jaramě roli favorita a druhým místem v úvodním sobotním závodě si pojistil v předstihu titul evropského šampiona v závodech na okruzích. Jeho stáj Buggyra se navíc triumfem Davida Vršeckého v druhé jízdě velmi přiblížila zisku Poháru konstruktérů.

Český jezdec přitom zažil velké drama, protože v kvalifikaci se mu přehříval motor a mechanici roudnického týmu ho museli během 72 minut vyměnit. Povedlo se to doslova na polední chvíli, Lacko vjel na závodní okruh minutu před uzavřením trati.

V závodě, který byl kvůli havárii soupeřů na chvostu pole restartován, už 33letý pilot nenechal nic náhodě a nad jeho síly byl jen miláček domácího publika Antonio Albacete. Třetí dojel Lackův rival v boji o titul Jochen Hahn a čtvrtý David Vršecký v druhém voze Buggyra.

Toto pořadí pečetilo i boj o korunu letošního šampiona, Buggyra získala pátý titul mistra Evropy mezi jezdci, k tomu má na svém kontě ještě dva triumfy v někdejším Evropském poháru.

"Pocit šampiona jsem si pořádně užil až po projetí cílové čáry. Poslední dvě kola mě trápilo servo, ke konci jsem už skoro nemohl zatáčet a pomáhal jsem si plynem," řekl čerstvý šampion.

"Je to úžasný pocit. Do Jaramy jsem jel sebevědomě, protože se mi tady daří. Výměna motoru byla trochu drama, ale zůstával jsem klidný. Kluci odvedli skvělou práci," dodal Lacko.

V Jaramě jsou v neděli na pořadu poslední dva závody sezony, v nich po sobotnímu triumfu Vršeckého v druhé jízdě stačí Buggyře k pojištění Poháru konstruktérů získat pouhé dva body.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Jaramě (Španělsko):

1. jízda: 1. Albacete (Šp./MAN) 24:16,141, 2. Lacko(ČR/Buggyra) -4,141, 3. Hahn (Něm./Iveco) -8,366, 4. Vršecký (ČR/Buggyra), …Vojtíšek (ČR/MAN) nedokončil.

2. jízda: 1. Vršecký 24:27,861, 2. Albacete -0,571, 3. Körber (Něm./Iveco) -7,262, …6. Lacko -11,605, 11. Vojtíšek -29,278.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 365, 2. Hahn 319, 3. Kiss 290, …7. Vršecký 142, 22. Vojtíšek 2.