reklama
 
 

Buggyra zopakovala čínský triumf. Novým šampionem je Vršecký

12. 11. 2016 20:15
Dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký vystřídal na trůně pro mistra Číny v závodech tahačů na okruzích dakarského pilota Martina Kolomého. Buggyra brala i celkové druhé místo, patřilo Adamu Lackovi.

Šanghaj - Český trucker David Vršecký stvrdil dvěma triumfy na okruhu v Šanghaji titul okruhového mistra Číny. V  Tatře Phoenix v barvách týmu Buggyra porazil v konečném hodnocení svého krajana Adama Lacka. China Buggyra Racing vyhrál i hodnocení stájí.

Vršeckému stačilo v Šanghaji jen jednou bodovat. Ale zkušený jezdec potvrdil, že nechce jezdit na jistotu, takže si dojel hned pro dva triumfy.

"Musím přiznat, že tady v Šanghaji to nebylo jednoduché. Okruh svým charakterem připomínal až motokárovou trať. Navíc se změnila pravidla, kdy jsem do prvního závodu startoval i přes nejrychlejší čas v měřeném tréninku z jedenácté pozice. Do druhé jízdy pak z vybojovaného pole position,“ přiblížil Vršecký novinky v čínském šampionátu

"Určitě to neberu tak, že by mi chtěli ztížit zisk titulu, vše se dělá pro napínavost závodů. I přesto jsou z toho další dvě vítězství a také titul čínského šampiona,“ dodal.

Nejrychlejším jezdcem ve voze místní značky byl "tradičně" Lacko, který svoji rychlost potvrdil i tentokrát a jednou se postavil na stupně vítězů.

"V Číně si závody vždy užívám. Tentokrát jsem měl ale celou situaci těžší, protože jsem dostal penalizaci do obou jízd plus pět pozic na startovním roštu. Dojet tak druhý z čtrnáctého místa na startu je jako vyhrát. Ve druhé jízdě to byla čtvrtá pozice a celkově jsem uhájil stříbro, takže jsem spokojený,“ uvedl jezdec, který byl druhý i v letošním evropském šampionátu.

autor: Radek Vičík | 12. 11. 2016 20:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama