Buggyru čeká nová výzva, Vršecký chce čínský titul

Radek Vičík Radek Vičík
24. 6. 2016 18:17
Buggyra o víkendu začíná třetí ze svých letošních dobrodružství, čínský šampionát v závodech tahačů na okruzích. Dvojnásobný evropský šampion David Vršecký chce titul.
Bým Buggyra bude o druhý čínský titul bojovat s novou Tatrou Phoenix.
Bým Buggyra bude o druhý čínský titul bojovat s novou Tatrou Phoenix. | Foto: Buggyra

Čcheng-tu - O víkendu startuje na okruhu v Čcheng-tu čínský okruhový šampionát tahačů. Pod hlavičkou China Buggyra Racing do něj zasáhne i kvartet českých jezdců David Vršecký, Adam Lacko, Michal Matějovský a Miroslav Forman.

A dvojnásobný mistr Evropy Vršecký si za volantem nového speciálu Tatra Phoenix myslí na zisk dalšího titulu do své sbírky.

Okruhy jsou milosrdnější než rallye

"Odlétám do Číny s límcem kolem krku, ale přeci jen okruhy jsou o něco měkčím sportem než rozbité tratě cross country soutěží," naráží dvojnásobný mistr Evropy na problémy s páteří, kterou po příletu čeká dlouhá rekonvalescence.

"Mám ale také na co navazovat. Loni historicky první titul čínského truckového šampionátu získal můj týmový kolega Martin Kolomý. S Tatrou tak míříme vysoko," říká jezdec podporovaný čínskou olejářskou společností Zero Mileage Lubricant.

Tým China Buggyra Racing bude mít v seriálu hned čtveřici českých jezdců.

"Závody čínského šampionátu jsou unikátní především v atmosféře celého víkendu. Jednotlivé jízdy přenáší státní televize s dosahem desítek milionů diváků a pěkné souboje na trati si užívají desítky tisíc fanoušků na tribunách. Těšíme se tady opravdu velké popularitě," poukazuje na nevšední atmosféru stávající lídr evropského šampionátu Lacko.

Pojízdná reklama Česka na rychle rostoucím trhu

"Hlavním partnerem naší čínské mise je příspěvková organizace pro podporu cestovního ruchu Czech Tourism. Myslím, že takováto prezentace, kde se ukazujeme v tom nejlepším světle, je tou nejlepší, jakou České republice můžeme dát. Loni to tak určitě bylo a letos se všichni vynasnažíme, aby tomu nebylo jinak," dodal Matějovský.

Čínský truckový šampionát se skládá ze tří dílů. Po Čcheng-tu následuje zářijový podnik v Kuang-tung a velké finále se odehraje na začátku listopadu v Šanghaji.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.

Další zprávy