Vršecký začal čínskou misi vítězstvím, na stupně vítězů vystoupal také Lacko

Radek Vičík Radek Vičík
26. 6. 2016 14:36
David Vršecký vyhrál první díl čínského truckového šampionátu a ujal se vedení v seriálu.
David Vršecký a Adam Lacko na stupních vítězů v Čcheng-tu.
David Vršecký a Adam Lacko na stupních vítězů v Čcheng-tu. | Foto: Buggyra

Čcheng-tu - David Vršecký v Tatře stáje Buggyra začal vítězstvím na trati v Čcheng-tu plánovaný útok na čínský titul v závodech tahačů na okruzích.

"Dnes nám v Čcheng-tu pršelo, takže jsme museli udělat změny v nastavení podvozku. Evidentně se nám to podařilo a vyhráli jsme první závod. Do druhé jízdy se otáčelo pořadí, takže start z desáté příčky nebyl úplně ideální výchozí pozicí. I tak jsem s Phoenixem dokázal dojet těsně před týmovým kolegou na první pozici a všichni z týmu máme velkou radost,“ komentoval Vršecký nedělní dění pro národní CCTV, kterou sledovalo miliony čínských diváků.

Roudnický tým do úvodního podniku seriálu nasadil hned čtyři vozy Tatra Phoenix a na stupně vítězů se dostal také Adam Lacko, jenž skončil celkově třetí.

"Myslím, že je to fantastická reklama pro Českou republiku. Šampionát je hodně vyrovnaný a s Davidem jsme ukázali, že my kluci z Evropy něco umíme a určitě se tady neztratíme,“ usmíval se Lacko, jemuž jízda na morku vyhovuje.

Naprázdno nevyšel ani Miroslav Forman, jenž si na stupních vítězů převzal trofej za třetí místo v Poháru konstruktérů. "Určitě to bylo hodně zajímavé. Když to začalo usychat, tlačil jsem se na stupně vítězů, ale můj plán přerušil zesilující déšť. Já jsem jel s tahačem na mokru dnes vlastně zcela poprvé, takže spokojenost,“ uvedl otec nováčka v ME Jiřího Formana, který dnes skončil pátý a sedmý.

Po ne zcela vydařené kvalifikaci se do top 10 probojoval v obou závodech i čtvrtý český jezdec, Michal Matějovský.

"Já jsem si dnes užíval především místní atmosféru. Kolem trati se sešlo hodně fanoušků, kteří obdivovali silná monstra na trati. Dnes to bylo o něco lepší sedmé a deváté místo určitě beru. S týmem jsem už projednal nějaké úpravy pro příští závod, takže věřím, že to bude lepší,“ uvedl loňský vítěz evropského poháru cestovních vozů ve třídě TC2.

 

Právě se děje

Další zprávy