Vršecký začal čínskou misi vítězstvím, na stupně vítězů vystoupal také Lacko

Radek Vičík Radek Vičík
26. 6. 2016 14:36
David Vršecký vyhrál první díl čínského truckového šampionátu a ujal se vedení v seriálu.
David Vršecký a Adam Lacko na stupních vítězů v Čcheng-tu.
David Vršecký a Adam Lacko na stupních vítězů v Čcheng-tu. | Foto: Buggyra

Čcheng-tu - David Vršecký v Tatře stáje Buggyra začal vítězstvím na trati v Čcheng-tu plánovaný útok na čínský titul v závodech tahačů na okruzích.

"Dnes nám v Čcheng-tu pršelo, takže jsme museli udělat změny v nastavení podvozku. Evidentně se nám to podařilo a vyhráli jsme první závod. Do druhé jízdy se otáčelo pořadí, takže start z desáté příčky nebyl úplně ideální výchozí pozicí. I tak jsem s Phoenixem dokázal dojet těsně před týmovým kolegou na první pozici a všichni z týmu máme velkou radost,“ komentoval Vršecký nedělní dění pro národní CCTV, kterou sledovalo miliony čínských diváků.

Roudnický tým do úvodního podniku seriálu nasadil hned čtyři vozy Tatra Phoenix a na stupně vítězů se dostal také Adam Lacko, jenž skončil celkově třetí.

"Myslím, že je to fantastická reklama pro Českou republiku. Šampionát je hodně vyrovnaný a s Davidem jsme ukázali, že my kluci z Evropy něco umíme a určitě se tady neztratíme,“ usmíval se Lacko, jemuž jízda na morku vyhovuje.

Naprázdno nevyšel ani Miroslav Forman, jenž si na stupních vítězů převzal trofej za třetí místo v Poháru konstruktérů. "Určitě to bylo hodně zajímavé. Když to začalo usychat, tlačil jsem se na stupně vítězů, ale můj plán přerušil zesilující déšť. Já jsem jel s tahačem na mokru dnes vlastně zcela poprvé, takže spokojenost,“ uvedl otec nováčka v ME Jiřího Formana, který dnes skončil pátý a sedmý.

Po ne zcela vydařené kvalifikaci se do top 10 probojoval v obou závodech i čtvrtý český jezdec, Michal Matějovský.

"Já jsem si dnes užíval především místní atmosféru. Kolem trati se sešlo hodně fanoušků, kteří obdivovali silná monstra na trati. Dnes to bylo o něco lepší sedmé a deváté místo určitě beru. S týmem jsem už projednal nějaké úpravy pro příští závod, takže věřím, že to bude lepší,“ uvedl loňský vítěz evropského poháru cestovních vozů ve třídě TC2.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy